2 kwietnia 2019

Spotkania biznesowe w Norwegii dla firm działających w branżach związanych z wykorzystaniem i ochroną wód

Działasz w branży związanej z wykorzystaniem lub ochroną wód morskich lub śródlądowych i szukasz partnera biznesowego? Będziesz potrzebować dodatkowych funduszy na realizację swojego projektu? Giełda kooperacyjna w Norwegii pomoże Ci wykonać pierwszy krok. Nawiąż współpracę z norweskim partnerem i zwiększ swoje szanse na uzyskanie dotacji nawet do 8 000 000 złotych.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej i konferencji, które obędą się 22 maja 2019 roku w miejscowości Ålesund położonej na fiordzie na południu Norwegii – jednym z głównych ośrodków gospodarczych i naukowych branży morskiej w tym kraju.

Dla kogo przeznaczone są spotkania?

Dla firm działających w branżach związanych z wykorzystaniem i ochroną wód (blue technologies), w szczególności dla zainteresowanych uzyskaniem dotacji z programu Grantów Norweskich, w tym w:

 • przemyśle morskim, portowym,
 • turystyce,
 • biotechnologiach opartych o zasoby morskie,
 • technologiach ochrony środowiska mających zastosowanie do wód morskich i śródlądowych,
 • technologiach związanych z „zieloną” energetyką.

 

Koszty

Udział w giełdzie kooperacyjnej i towarzyszących jej wydarzeniach jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie.

Uczestnikom  przysługuje:

 • Wpis do internetowego katalogu uczestników giełdy kooperacyjnej,
 • Indywidualny harmonogram spotkań,
 • Możliwość odbycia wizyty w nowoczesnym Norwegian Maritime Competence Center po zakończeniu spotkań b2b,
 • Udział w branżowym wydarzeniu networkingowym (z poczęstunkiem) w przeddzień giełdy kooperacyjnej, tj. 21 maja w godz. 18.00-21.30 – polecamy wykorzystanie tej nieformalnej okazji do nawiązywania kontaktów i prowadzenia dłuższych rozmów biznesowych,
 • Wsparcie logistyczne, pomoc przy rejestracji oraz podczas trwania giełdy,
 • Poczęstunek (lunch) w dniu organizacji giełdy kooperacyjnej.

 

Jak to działa?

 • Uczestnicy opisują krótko potencjalny projekt grantowy oraz rolę poszukiwanego partnera norweskiego w formularzu rejestracyjnym on-line. Treść formularza podlega weryfikacji i zatwierdzeniu przez organizatorów;
 • Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu na stronie internetowej giełdy kooperacyjnej;
 • Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy;
 • 22 maja 2019 r. przy ponumerowanych stolikach odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych indywidualnych spotkań po 20 minut każde.

Oficjalnym językiem spotkań będzie jęz. angielski.

 

Granty Norweskie

PARP ogłosi w drugiej połowie 2019 r. konkursy grantowe w ramach realizacji programu Grantów Norweskich w sekcji „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” na lata 2014-2021. Planowane jest m.in. wsparcie dla opracowania i wprowadzania  innowacji produktowych lub procesowych w obszarze wód morskich i śródlądowych oraz ich bezpośredniego otoczenia. Rozwiązania te powinny być nowe przynajmniej w wymiarze firmy, choć zachęcamy do tworzenia (B+R) i komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych w skali rynku. Dotacje będą mogły pokryć do 70% kosztów kwalifikowanych i wynosić nawet 8 mln złotych.

Czynnikiem zwiększającym szanse otrzymania grantu będzie realizacja projektu grantowego w partnerstwie z podmiotem norweskim, dlatego zachęcamy do udziału w giełdzie kooperacyjnej firmy, które współpracują już z Norwegią lub mają pomysł na wspólne przedsięwzięcie biznesowe z podmiotem norweskim. Spotkania b2b są najlepszą okazją do poznania partnerów z Norwegii. To efektywny, tani i wygodny sposób na przedstawienie się wielu potencjalnym partnerom biznesowym w jednym miejscu i czasie.

 

Zarejestruj się już dzisiaj

Wszystkich zainteresowanych udziałem w giełdzie kooperacyjnej prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie na której znajduje się także program imprezy.

Uwaga! W przypadku dużej liczby chętnych organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru firm uczestniczących w wydarzeniu.

Dodatkowych informacji udziela p. Sylwia Banaszkiewicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 22 432 82 97

Organizatorami są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Innovation Norway.

 

Opublikowano: 02.04.2019 15:39
Poprawiono: 03.09.2019 17:34
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: dawid_cybulski
Autor dokumentów: