3 czerwca 2019

Weekend na WallStreet 23

W piątek 31 maja w Karpaczu rozpoczęła się doroczna konferencja WallStreet. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych to największe spotkanie prywatnych inwestorów oraz firm i instytucji związanych z rynkiem kapitałowym w naszej części Europy.

Od 31 maja do 2 czerwca w Karpaczu odbyło się blisko 40 wykładów i paneli dyskusyjnych poświęconych bieżącej sytuacji na rynkach kapitałowych, kondycji najważniejszych sektorów gospodarki oraz inwestowaniu w dobie niskich stóp procentowych. Sporo uwagi zostało poświęcone wpływowi Pracowniczych Planów Kapitałowych na rynki finansowe oraz inwestycjom w branże przyszłości.

Gościem specjalnym WallStreet 23 był Adam Kiciński – prezes firmy CD Projekt, twórców kultowej gry Wiedźmin.

W sobotę o godz. 17:30 w panelu dyskusyjnym „Sukces innowacyjnych projektów dzięki synergii kapitału publicznego i prywatnego” wziął udział Marcin Seniuk. Dyrektor Departamentu Rozwoju Startupów PARP z uczestnikami spotkania podzielił się doświadczeniami z działań Agencji na rzecz rozwoju startupów, które łączą wsparcie ze środków publicznych z wiedzą i profesjonalnym doradztwem instytucji otoczenia biznesu oraz zapleczem korporacyjnym dużych firm.

 – Publiczne wsparcie innowacyjnych projektów i działalności startupowej to jest praktyka ekosystemów dużo lepiej rozwiniętych, niż polski.  Nie zastanawiajmy się zatem, czy publiczny kapitał powinien odgrywać tutaj rolę, ale w jaki sposób zapewnić jego największą efektywność. Naszą rolą jest budować warunki dla wzrostu i rozwoju przedsiębiorczości tam, gdzie rynek jeszcze nie potrafi oddziaływać, ale perspektywy są najbardziej obiecujące. Kapitał prywatny, rozumiany nie tylko jako wspófinansowanie pieniężne, ale szerokie spektrum mechanizmów rynkowych, pomaga nam dokładniej identyfikować i weryfikować takie obszary. Na takim partnerstwie nam zależy najbardziej – powiedział Marcin Seniuk.