5 sierpnia 2019

Byliśmy na targach „Wiatr i Woda” w Gdyni

„Innowacje w obszarze wód morskich i śródlądowych” to obszar programu Grantów Norweskich, którym byli zainteresowani przedsiębiorcy odwiedzający stoisko PARP podczas Targów „Wiatr i Woda” odbywających się w dniach od 18 do 21 lipca w przystani jachtowej Marina Gdynia.

Stoisko Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości służyło informowaniu osób odwiedzających targi i samych wystawców na temat możliwości uzyskania dofinansowania do 2 mln euro na w inwestycje, które wprowadzają w przedsiębiorstwie innowacyjne procesy, produkty lub usługi w obszarze wód morskich i śródlądowych oraz wybrzeża, w tym zwłaszcza przedsięwzięcia zmierzające do ograniczania zanieczyszczenia wód i ich bezpośredniego otoczenia. Kilkudziesięciu przedsiębiorców, którzy skorzystali z konsultacji na stoisku PARP, otrzymało indywidualną poradę oraz materiał informacyjny opisujący warunki uzyskania pomocy.

W tegorocznych targach w Gdyni wzięło udział blisko 130 wystawców oferujących, oprócz jednostek pływających, m.in. akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, a także odzież turystyczną i sportową. Zaprezentowano 120 jednostek jachtowych, które przyciągnęły odwiedzających z całego świata, dając świadectwo wyjątkowej renomie polskich jachtów na globalnym rynku.