25 września 2019

Polskie firmy poznają w Oslo partnerów do realizacji projektów w ramach Grantów Norweskich

W stolicy Norwegii trwa giełda kooperacyjna z udziałem polskich firm zainteresowanych nawiązaniem partnerstw z norweskimi przedsiębiorstwami oraz wspólną realizacją projektów pro-środowiskowych, wpisujących się w zakres tzw. gospodarki obiegu zamkniętego (ang. circular economy), na które można zdobyć dotację w ramach Grantów Norweskich. Spotkania b2b odbywają się przy okazji Oslo Innovation Week – najważniejszej w Norwegii imprezy skupiającej obecnych i przyszłych innowatorów, startupy, menedżerów oraz inwestorów.

Współorganizatorem wydarzenia jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – operator Programu ,,Rozwój przedsiębiorczości i innowacje'' realizowanego w ramach programu Grantów Norweskich na lata 2014-2021.


– Kilkanaście firm polskich biorących udział w konferencji i giełdzie kooperacyjnej dla firm zainteresowanych funduszami norweskimi jeszcze dziś umawiało się na spotkania z potencjalnymi norweskimi partnerami projektowymi. Średnio umówiono po cztery-sześć spotkań – mówi Sylwia Banaszkiewicz, obecny na miejscu ekspert PARP w zakresie działań bilateralnych w ramach Grantów Norweskich.

Przed południem dwóch polskich uczestników, z firm Protech i ABZ, miało szansę zaprezentować się przed międzynarodową publicznością w dwuminutowych wystąpieniach podczas tzw. pitchingu.

– Dzięki trwającym w przerwach rozmowom kuluarowym pomiędzy firmami, już w połowie wydarzenia uczestnicy oceniali je jako biznesowo bardzo obiecujące – dodaje ekspert PARP.