Pomiń nawigację

2 października 2019 r.

Poznaliśmy pracodawców najlepiej dbających o rozwój swoich kadr

Znamy laureatów V edycji konkursu PARP „Pracodawca Jutra”. W Toruniu odbyła się uroczysta gala, na której wręczono 9 nagród oraz 12 wyróżnień. Najwięcej firm zgłosiło się z branży IT, motoryzacji, turystyki oraz finansów.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono prawie 60 inicjatyw na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego w firmach. Pracodawcy ubiegający się o nagrodę w konkursie, musieli wykazać, że podejmowane przez nich działania mają charakter kompleksowy, zostały przygotowane w sposób przemyślany, zaś udział w nich, faktycznie przyczynia się do zwiększenia wiedzy lub umiejętności pracowników. Zgłoszenia konkursowe zostały ocenione przez 13-osobową kapitułę, której przewodniczył wiceprezes PARP, Adam Banaszak.

– Z naszej ostatniej edycji raportu „Bilans Kapitału Ludzkiego” wynika, że znakomita większość firm dostrzega potencjał i znaczenie czynnika ludzkiego w organizacjach. Aż 89 proc. średnich i 92 proc. dużych firm inwestuje w rozwój wiedzy i umiejętności pracowników. Ale wciąż jest 10 proc. firm biernych w tym obszarze. Mam nadzieję, że wyniki naszego konkursu będą dla nich inspiracją do działań – tłumaczył wiceszef PARP, Adam Banaszak.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: mikro- i małe przedsiębiorstwa, średnie przedsiębiorstwa oraz duże przedsiębiorstwa.

Nagrodzeni w kategorii mikro- i małe przedsiębiorstwa

I miejsce

InPhoTech Sp. z o.o. – firma od początku działalności (2010 r.) prowadzi rekrutację praktykantów i stażystów na stanowiska badawcze, podejmuje współpracę ze szkołami średnimi, w których patronuje nad klasami matematyczno-fotonicznymi, prowadzi zajęcia oraz warsztaty w szkołach, a także współpracuje z uczelniami wyższymi.

II miejsce

Biuro Rachunkowe Biurex Sp. z o.o. – za projekt „Przez praktykę do sukcesu”, który realizowany jest od 2018 r. Dodatkowo firma stworzyła markę edukacyjną Akademia Podatkowa Taxmania, a od 2016 r. jest współtwórcą szkoły policealnej dla dorosłych.

III miejsce

P.P.H.U. CAD-PRODUCTION Rosiak Brygida – firma przygotowuje we współpracy z zakładem karnym przyszłych pracowników, opracowując dla skazanych plan dydaktyczny. Skazani, oprócz wynagrodzenia, po opuszczeniu zakładu karnego otrzymują dokument z informacją o odbytej nauce i posiadanych umiejętnościach, co ma im ułatwić późniejsze znalezienie zatrudnienia.


Nagrodzeni w kategorii średnie przedsiębiorstwa

I miejsce

Centrum Elektryczne ANIA Boguccy Sp. z o.o. – firma objęła patronatem Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Dla celów dydaktycznych udostępniła młodzieży specjalistyczny sprzęt oraz daje możliwość czerpania wiedzy od ekspertów z przedsiębiorstwa. Dla najlepszych absolwentów III klasy patronackiej oraz nauczyciela firma organizuje specjalistyczne szkolenie z zakresu programowania sterowników.

II miejsce

Hotel Jan III Sobieski Sp. z o.o. – firma współpracuje z kilkunastoma szkołami zawodowymi oraz technikami, prowadząc kształcenie zawodowe i praktyczne. Ponadto dysponuje bazą, która umożliwia organizację praktyk w różnych terminach, dających możliwość przygotowania do zawodu.

III miejsce

SOLWIT S.A. – firma ma bogaty wachlarz szkoleń, których tematyka odpowiada zarówno na potrzeby firmy, jak i na zapotrzebowanie rynku. Szkolenia skierowane są do wszystkich pracowników, niezależnie od stanowiska w firmie. Bezpłatne szkolenia dla pracowników (miękkie i techniczne), dostęp do biblioteki oraz platforma szkoleń on-line prowadzone są w ramach Solwitowej Akademii Rozwoju. Jej budżet uwzględnia też szkolenia i kursy dostępne na rynku.


Nagrodzeni w kategorii duże przedsiębiorstwa

I miejsce

UBS Business Solutions Poland Sp. z o.o. – firma od początku działalności w Polsce prowadzi działania edukacyjne kierowane do różnych grup: osób wykluczonych z rynku pracy, młodzieży i dzieci, studentów. Do konkursu firma zgłosiła autorski projekt UBSxCampus. Firma oferuje liczne wykłady oraz warsztaty prowadzone przez pracowników UBS, w tym regularne zajęcia dla studentów. Firma wspierała również studentów w wyborze ścieżki rozwoju zawodowego.

II miejsce

LS Airport Services S.A. – współpracuje z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Technicznych Szkół Lotniczych, które dało początek projektowi edukacyjnemu o nazwie LS ACADEMY. Firma działa w obszarze obsługi naziemnej na rzecz linii lotniczych oraz portów lotniczych. Program podzielono na części dedykowane pracownikom, współpracy ze szkołami oraz gronu pedagogicznemu.

III miejsce

ERBUD S.A. – firma prowadzi działania edukacyjne skierowane do uczniów szkół budowlanych, studentów kierunków budowlanych i pokrewnych, absolwentów szkół branżowych oraz studiów budowlanych, opiekunów praktyk, dyrektorów i nauczycieli. W ramach działań patronackich Erbud zapewnia wsparcie materialne i udział ekspertów w procesie nauczania, w tym prowadzenie zajęć. Szczególny nacisk kładziony jest na zapewnienie bezpiecznego miejsca pracy na budowach.


Wyróżnieni przez środowisko branżowe

W ramach konkursu „Pracodawca Jutra” przyznano również wyróżnienia Sektorowych Rad ds. Kompetencji:

 

w sektorze motoryzacyjnym (z uwzględnieniem elektromobilności):

 • Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.,
 • Volkswagen Poznań Sp. z o.o.,
 • MAN Bus Sp. z o.o.,

 

w sektorze informatyki:

 • Craftware Sp. z o.o.,
 • Intel Technology Poland Sp. z o.o.,
 • Perceptus Sp. z o.o.,

 

w sektorze budownictwa:

 • Atlas Sp. z o.o.,
 • Multiserwis Sp. z o.o.,

 

w sektorze finansów:

 • Credit Suisse (Poland) Sp. z o.o.,

 

w sektorze turystyki:

 • Rainbow Tours S.A.,
 • Przedsiębiorstwo Organizacji Turystyki Rekreacji i Sportu Sp. z o. o.,
 • Hotel Warszawa Sp. z o.o.

Statuetka - nagroda w konkursie Pracodawca Jutra 2019

Uczestnicy gali wręczenia nagród w konkursie Pracownicy Jutra

Członkowie kapituły konkursowej

Kapituła konkursowa

Laureaci konkursu Pracodawca Jutra prezentują statuetki

Laureaci konkursu Pracodawca Jutra prezentują statuetki

Laureaci konkursu Pracodawca Jutra prezentują statuetki

Rozdanie nagród w konkursie

Laureaci konkursu Pracodawca Jutra prezentują statuetki

Patronat nad programem objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Minister Edukacji Narodowej.

Więcej informacji: www.parp.gov.pl/pracodawca-jutra.

Opublikowano: 02.10.2019 17:02
Poprawiono: 07.10.2019 13:29
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: Konrad Zdanowski
Autor dokumentów: