20 listopada 2019

Pracownicy PARP wiosłowali dla małych pacjentów

15 listopada br. na stadionie klubu Legia Warszawa odbył się finał akcji charytatywnej „Wszyscy do wioseł” organizowanej przez Fundację Legii. Celem tegorocznej akcji było zebranie od sponsorów i osób prywatnych pieniędzy na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka. Zadaniem uczestników było pokonanie jak największego dystansu na ergometrach wioślarskich. W akcji wzięli udział znani sportowcy, aktorzy, dziennikarze oraz przedstawiciele firm i instytucji, w tym Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

To już 4. edycja wydarzenia „Wszyscy do wioseł”. W tym roku Fundacja Legii przyłączyła się do akcji Fundacji Instytutu Matki i Dziecka „Dołóż się do łóżka!”, w ramach której prowadzona jest zbiórka na zakup łóżek dla oddziałów szpitalnych oraz dla poradni ambulatoryjnych.

W ciągu 11 godzin 110 czteroosobowych drużyn pokonało na ergonometrach 1 171 km. Wśród uczestników znalazły się również dwa zespoły PARP. Każda z osób wiosłowała po 12 minut, w tym czasie musiała pokonać jak najwięcej kilometrów.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Chętnie angażujemy się w podobne inicjatywy, wielu z nas bierze udział w zawodach i maratonach organizowanych w szczytnych celach. Razem możemy więcej” – mówi jedna z uczestniczek zawodów Anna Broniarek z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak informują organizatorzy, w trakcie trwania akcji łącznie zebrano ponad 150 tys. zł.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

Więcej informacji: www.gotowidopomocy.pl.

Pracownicy PARP w strojach sportowych trzymający tabliczki z napisami Fundacji Matki i Dziecka - razem możemy więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest państwową agencją, której głównym zadaniem jest wspieranie rozwoju małych i średnich firm w Polsce. Od prawie 20 lat działa m.in. na rzecz powstawania nowych podmiotów; podnoszenia kwalifikacji pracowników i wzrostu ich potencjału; wzmocnienia pozycji konkurencyjnej firm w oparciu o innowacyjność i nowoczesne technologie; kształtowania przyjaznego otoczenia biznesowego oraz tworzenia dobrych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej.

Agencja prowadzi również szereg warsztatów i szkoleń dla dzieci i młodzieży, w trakcie których dzieli się wiedzą i inspiruje do aktywności społecznej oraz gospodarczej. A pracownicy PARP chętnie angażują się w inicjatywy sportowe oraz charytatywne.

Opublikowano: 20.11.2019 09:56
Poprawiono: 20.11.2019 10:09
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: Konrad Zdanowski
Autor dokumentów: