25 listopada 2019

Dołącz do webinarium Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów zaprasza przedsiębiorców do wzięcia udziału w trwających obecnie webinariach:

  • Webinarium nt. wykazu podatników VAT - celem tego spotkania jest wyjaśnienie wątpliwości praktycznych dotyczących korzystania z wykazu podatników VAT. Eksperci odpowiedzą na najczęstsze pytania, m.in.: czym jest wykaz, jakie dane zawiera i czy korzystanie z niego jest obowiązkowe.  Oprócz ekspertów MF w webinarium bierze udział przedstawiciel Stowarzyszenia Księgowych w Polsce - partnera kampanii Bezpieczna transakcja. Moderatorem webinarium jest redaktor naczelny portalu Money.pl Sebastian Ogórek.

Przejdź do webinarium nt. wykazu podatników VAT

  • Webinarium nt. mechanizmu podzielonej płatności - celem tego spotkania jest wyjaśnienie wątpliwości praktycznych dot. korzystania z MPP. Eksperci odpowiedzą na najczęstsze pytania i wyjaśnią zasady i skutki stosowania mechanizmu, w tym kogo dotyczy obowiązkowy MPP, na czym polega i jak go stosować w praktyce. Oprócz ekspertów MF w webinarium biorą udział przedstawiciele partnerów kampanii Bezpieczna transakcja, tj. Związku Banków Polskich, Związku Cyfrowej Polski, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce i Polskiej Izby Paliw Płynnych. Moderatorem webinarium jest redaktor naczelny portalu Money.pl Sebastian Ogórek.

Przejdź do webinarium o mechanizmie podzielonej płatności

 

Webinaria są organizowane w ramach Kampanii Bezpieczna transakcja, która jest skierowana do przedsiębiorców i dotyczy bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Ma wyjaśniać mechanizmy wyłudzeń w VAT i zwiększać świadomość przedsiębiorców na temat tego, jak chronić się przed nieświadomym wciągnięciem w karuzelę podatkową. Głównym kanałem kampanii jest strona www Bezpieczna transakcja na portalu podatki.gov.pl, na której znajdują się materiały dotyczące mechanizmów wyłudzania VAT, należytej staranności i MPP.

Opublikowano: 25.11.2019 10:09
Poprawiono: 25.11.2019 10:17
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: