10 stycznia 2020

„Zielone” technologie w przemyśle – spotkania z firmami norweskimi w Oslo

UWAGA! Limit zgłoszeń dla firm z Polski został wyczerpany.

Potrzebujesz finansowania i partnera do realizacji projektu z zakresu zielonych technologii? Nawiąż współpracę z norweskim partnerem i zwiększ swoje szanse na uzyskanie dotacji nawet do 8 000 000 złotych.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej i konferencji, które odbędą się 2 marca 2020 roku w Oslo, w Norwegii.

Dla kogo przeznaczone są spotkania?

Dla firm realizujących projekty pro-środowiskowe w przemyśle, których wynikiem są w szczególności:

 • Rozwój i wdrożenie “zielonych” procesów produkcji z użyciem automatyzacji, digitalizacji i robotyzacji procesów i technologii przemysłowych;
 • Zwiększenie efektywności produkcji i przemysłu ogółem;
 • Rozwój przyjaznych dla środowiska produktów/procesów/rozwiązań z elementami ICT.

Koszty

Udział w giełdzie kooperacyjnej i towarzyszących jej wydarzeniach jest bezpłatny.

Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie.

Uczestnikom  przysługuje:

 • Wpis do internetowego katalogu uczestników giełdy kooperacyjnej,
 • Indywidualny harmonogram spotkań,
 • Udział w wydarzeniu networkingowym (z poczęstunkiem) organizowanym po zakończeniu spotkań B2B, w godz. 17.00-20.00 – polecamy wykorzystanie tej nieformalnej okazji do nawiązywania kontaktów i prowadzenia dłuższych rozmów biznesowych,
 • Wsparcie logistyczne, pomoc przy rejestracji oraz podczas trwania giełdy,
 • Poczęstunek lunchowy w dniu imprezy.

Jak to działa?

 • Uczestnicy opisują krótko potencjalny projekt grantowy oraz rolę poszukiwanego partnera norweskiego w formularzu rejestracyjnym on-line. Treść formularza podlega weryfikacji i zatwierdzeniu przez organizatorów;
 • Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu na stronie internetowej giełdy kooperacyjnej;
 • Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy;
 • 2 marca 2020 r. przy ponumerowanych stolikach odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych indywidualnych spotkań po 20 minut każde.

Oficjalnym językiem spotkań będzie jęz. angielski.

 

Granty Norweskie

Do 31 marca trwa nabór wniosków o Granty Norweskie w sekcji „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. PARP oferuje wsparcie dla opracowania i wprowadzania  innowacji produktowych lub procesowych, które zmniejszają negatywny wpływ firmy na  środowisko. Rozwiązania te powinny być nowe przynajmniej w wymiarze firmy, choć zachęcamy do tworzenia (B+R) i komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych w skali rynku. Dotacje mogą pokryć do 70% kosztów kwalifikowanych i wynosić nawet 8 mln złotych.

Czynnikiem zwiększającym szanse otrzymania grantu jest realizacja projektu grantowego w partnerstwie z podmiotem norweskim, dlatego zachęcamy do udziału w giełdzie kooperacyjnej firmy, które współpracują już z Norwegią lub mają pomysł na wspólne przedsięwzięcie biznesowe z podmiotem norweskim. Spotkania b2b to efektywny, tani i wygodny sposób na przedstawienie się wielu potencjalnym partnerom biznesowym w jednym miejscu i czasie.

 

Zarejestruj się już dzisiaj

Wszystkich zainteresowanych udziałem w giełdzie kooperacyjnej prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie, na której znajduje się także program imprezy.

Uwaga! W przypadku dużej liczby chętnych organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru maksymalnie 15 firm uczestniczących w wydarzeniu.

Dodatkowych informacji na temat wydarzenia udziela p. Sylwia Banaszkiewicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 22 432 82 97.

Organizatorami są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Innovation Norway.

Opublikowano: 10.01.2020 15:31
Poprawiono: 14.02.2020 12:23
Modyfikujący: mariusz_idzikowski
Udostępniający: mariusz_idzikowski
Autor dokumentów: