5 marca 2020

Granty norweskie dla kobiet: Odbyły się spotkania z mentorami

W warszawskim hotelu Novotel Centrum 5 marca br. odbyły się spotkania pomiędzy przedsiębiorczymi kobietami zainteresowanymi dofinansowaniem w programie „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” (Schemat Małych Grantów) a mentorami z Polski i Norwegii.

Celem 20-minutowych spotkań był wybór mentora, który będzie świadczył beneficjentce usługi mentorskie, jeśli jej projekt otrzyma dofinansowanie.

Każdy z mentorów, a jest ich 15 (w tym 6 z Norwegii), miał minutowe wystąpienie, podczas którego prezentował swoje dotychczasowe sukcesy zawodowe. Sylwetki niektórych z nich zrobiły na uczestniczkach ogromne wrażenie. Po prezentacjach przyszła pora na spotkania wnioskodawczyń z mentorami. Panie opowiadały mentorom o swoim projekcie, zaś mentorzy dzielili się pomysłami jak mogliby pomóc w rozwoju projektu. Zainteresowanie było bardzo duże – mówi Sylwia Banaszkiewicz, ekspert w Departamencie Wsparcia Przedsiębiorczości PARP.

Schemat Małych Grantów jest częścią realizowanego przez PARP programu Grantów Norweskich (Norweski Mechanizm Finansowy na lata 2014-2021). Kobiety prowadzące samodzielnie firmę lub będące współwłaścicielkami z prawem do reprezentowania mogą otrzymać do 200 tys. euro na opracowanie albo opracowanie i wdrożenie innowacji w trzech obszarach:

  • technologie przyjazne środowisku,
  • technologie poprawiające jakość życia,
  • innowacje w obszarze wód morskich lub śródlądowych.

Usługi świadczone przez mentorów są w 100 proc. finansowane z grantu, tzn. nie jest wymagany wkład własny na pokrycie kosztów mentora. Ponadto, jeśli wnioskodawczyni wybierze mentora z Norwegii, jej projekt może zyskać dodatkowe punkty w konkursie grantowym jako projekt partnerski.

Osoby w różnym wieku, głównie kobiety, siedzą na sali. W głębi widać podest, na którym stoi kobieta. Obok niej widać duży ekran.

kobiety i mężczyźni w różnym wieku siedzą przy stolikach w sali. Na ścianie widać napis PARP Grupa PFR

Pliki do pobrania

Opublikowano: 05.03.2020 12:32
Poprawiono: 10.03.2020 15:00
Modyfikujący: mariusz_idzikowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: