11 maja 2020

Strategia wzornicza w spółce Danpol

Danpol to wieloletni producent materacy dla dzieci i dorosłych. Marka oferuje produkty tworzone w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Wykonuje je głównie z naturalnych materiałów dzięki temu wyróżniają się właściwościami antyalergicznymi i antypotowymi. Najwyższa jakość i bezpieczeństwo oferowanych  produktów zostały poparte certyfikatami i pozytywnymi opiniami m.in. Instytutu Matki i Dziecka, Państwowego Zakładu Higieny i Centralnego Ośrodka techniki Medycznej.

Firma Danpol w ramach projektu wdrożyła zalecenia i rekomendacje wynikające z audytu i strategii wzorniczej wykonanej w etapie I. Firma skorzystała z usługi doradczej, która polegała na wdrożeniu zaleceń strategii wzorniczej zgodnie z metodologią Design Thinking w całym okresie trwania projektu. Dzięki przeprowadzonym zmianom wprowadzono do produkcji nowa linię mebli dla dzieci pod nazwą ROO, które wykonane są z litego drewna i pokryte tylko bezpiecznymi farbami i lakierami.Meble te stanowią innowacje produktową firmy.

Celem projektu było wdrożenie nowych produktów na rynek z wykorzystaniem procesu projektowania wzorniczego.

W ramach projektu zrealizowano szereg działań wizerunkowych, projektowych, marketingowych i inwestycyjnych mających na celu wdrożenie innowacji wzorniczych. Dzięki realizacji projektu poszerzono ofertę firmy o nową autorską kolekcję mebli dla dzieci ROO, rozbudowano i doposażono park maszynowy co przyczyniło się do osiągnięcia wysokiej jakości nowych produktów przy zachowaniu optymalnej ceny. Wprowadzono  system standardów obsługi klienta i kontaktów z partnerami.

  • Nazwa działania: 1.4. Wzór na konkurencję
  • Nazwa projektu: Zakup usług doradczych oraz środków trwałych na potrzeby wdrożenia strategii wzorniczej w spółce Danpol
  • Nazwa beneficjenta: DANPOL S.C.Jerzy i Mariusz Kieczmerscy
  • Wartość projektu: 2 433 555,92 zł
  • Wartość dofinansowania: 1 764 200,00 zł
Zdjęcie ekranu sterującego maszyny
Zdjęcie maszyny produkcyjnej
Zdjęcie stosu białych elementów poukładanych w hali
Opublikowano: 11.05.2020 22:56
Poprawiono: 11.05.2020 22:56
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: Aneta Zielińska-Sroka
Autor dokumentów: