Pomiń nawigację

7 lipca 2020 r.

Ułatwienia podatkowe, kredyty płynnościowe oraz Polityka Nowej Szansy – pomoc dla przedsiębiorców w koronakryzysie

Zapraszamy na dwa ostatnie webinaria w ramach cyklu „Tarcza Antykryzysowa dla biznesu”. Podczas wideokonferencji eksperci opowiedzą o ułatwieniach podatkowych, jakie zaproponowało Ministerstwo Finansów. Ministerstwo Rozwoju opowie o tzw. Polityce Nowej Szansy, a eksperci Banku Gospodarstwa Krajowego poruszą temat dopłat do kredytów dla firm dotkniętych COVID-19.

Cykl „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” to 20 spotkań on-line poświęconych wybranym narzędziom z tarczy antykryzysowej i finansowej, które organizują Ministerstwo Rozwoju i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W każdym tygodniu eksperci z dziedzin prawa, finansów
i ekonomii dzielą się z przedsiębiorcami wiedzą i praktycznymi wskazówkami na temat korzystania z rozwiązań osłonowych proponowanych firmom przez rząd.

Spotkania w tygodniu 06-10 lipca 2020 r.:

 • wtorek 7 lipca, godz. 13:00-15:00

  „Ułatwienia podatkowe w Tarczy Antykryzysowej”, Ministerstwo Finansów

  • ulgi podatkowe,
  • darowizny,
  • podatek minimalny,
  • ułatwienia VAT.

  Otwarcie konferencji: Jan Sarnowski – Podsekretarz Stanu, Pełnomocnik ds. współpracy międzynarodowej w zakresie VAT.

 • środa 8 lipca, godz. 12:00-14:00:

  „Polityka Nowej Szansy”, Ministerstwo Rozwoju

  • wsparcie przedsiębiorców w kryzysie,
  • pomoc na restrukturyzację,
  • krótkookresowe pożyczki.

  Na spotkaniu będzie również mowa o rządowym projekcie Ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców.

  Otwarcie konferencji: Jadwiga Emilewicz – Wicepremier, Minister Rozwoju.


  „Dopłaty do kredytów – pomoc dla firm dotkniętych kryzysem. Kredyty płynnościowe UE dla przedsiębiorców”, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej

  • kto i na jakich warunkach może liczyć na wsparcie,
  • na co można przeznaczyć środki.

Przebieg konferencji

Każde spotkanie podzielone jest na trzy części. Pierwsza to indywidualne prelekcje zaproszonych ekspertów. Druga ma charakter moderowanej dyskusji, w której paneliści rozmawiają o zagadnieniach poruszanych w trakcie spotkania. Podczas ostatniej części eksperci odpowiadają na pytania internautów. Dodatkowo, bezpośrednio po zakończeniu każdego wydarzenia jest uruchomiany trzygodzinny dyżur ekspercki (nr tel. 22 101 04 01), podczas którego można skorzystać z telefonicznych konsultacji.

Konferencje będą transmitowane na żywo na stronie internetowej www.parp.gov.pl/tarcza. Pytania do ekspertów można przesłać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

--------

Partnerami cyklu wideokonferencji „Tarcza Antykryzysowa dla biznesu” są Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej.

Opublikowano: 07.07.2020 13:07
Poprawiono: 07.07.2020 12:39
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: Konrad Zdanowski
Autor dokumentów: