Pomiń nawigację

26 listopada 2020

Nowy kurs Akademii PARP: „Cyberbezpieczeństwo w MŚP”

Udostępnij

Wraz z globalnym postępem technologicznym, coraz częściej dochodzi do cyberataków, których ofiarami są przedsiębiorstwa. Głównym celem stają się małe i średnie firmy, które często są łatwym łupem, ponieważ na ogół to one nie są przygotowane na takie zagrożenia, a skutki cyberataków potrafią być dla tej grupy bardzo dotkliwe i długotrwałe. Firmy dysponują szeroką gamą danych, które nie powinny być udostępniane osobom postronnym. Zniekształcenia dokonane na danych w nieautoryzowany sposób mogą przyczynić się pośrednio do utraty klientów, a co za tym idzie dochodów firmy. Wiąże się to niekiedy z wysokimi kosztami napraw, na które małe i średnie przedsiębiorstwa nie mają środków, co stawia ich w sytuacji bez wyjścia. Dla zachowania cyberbezpieczeństwa, kluczowe powinno być podjęcie szybkich i odpowiednich kroków, które pomogą obronić przedsiębiorstwo przed atakiem internetowych hakerów. Jak to zrobić? Na jakie techniki lub procesy powinni zwracać szczególną uwagę przedsiębiorcy?

Akademia PARP wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo cybernetyczne swojej firmy, udostępnia bezpłatny kurs online  „Cyberbezpieczeństwo w MŚP”. Kurs zawiera praktyczne porady i wskazówki na temat rozpoznawania i zapobiegania zagrożeniom związanym z cyberprzestępczością.

Biorąc udział w kursie „Cyberbezpieczeństwo w MŚP”:

  • uzyskasz podstawową wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa,
  • dowiesz się czym są cyberataki i w jakim stopniu zagrażają Twojej firmie,
  • zapoznasz się z definicjami i najważniejszymi technikami cyberataków,
  • poznasz przykładowe metody rozpoznawania i zapobiegania zagrożeniom związanym z cyberprzestępczością,
  • nauczysz się podejmować odpowiednie działania, by jak najlepiej zabezpieczyć się przed cyberatakami.

Kurs ukaże się już 27 listopada 2020 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Kursy oferowane przez Akademię PARP są całkowicie darmowe, ukończenie każdego z nich daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zapraszamy do zapisów już dziś.

Zobacz więcej podobnych artykułów