Pomiń nawigację

18 grudnia 2020

Nowy kurs Akademii PARP: „Biznesplan”

Udostępnij

Planowanie jest jednym z najważniejszych elementów zarządzania strategicznego w firmie. Pomaga to w kontroli nad realizowaniem założonych celów, wytycza ścieżkę, którą powinno kroczyć przedsiębiorstwo, a także ułatwia podejmowanie przyszłych decyzji. Biznesplan może przybierać różne formy, w zależności od potrzeb i wizji przedsiębiorstwa. Jego stworzenie wymaga profesjonalnej wiedzy, ponieważ skutki podjęcia początkowych decyzji będą rzutować na długofalową wizję prosperowania danej firmy. Informacji na temat tworzenia biznesplanu w sieci i w mediach jest wiele, jednak nie wszystkie są aktualne i nie wszystkie zawierają rzetelną wiedzę. Niektóre mogą nawet wprowadzać w błąd przyszłego przedsiębiorcę. Gdzie zatem należy szukać wiarygodnych informacji o tworzeniu biznesplanu?

Akademia PARP wychodzi naprzeciw potrzebom osób rozważających uruchomienie własnej działalności gospodarczej oraz przedsiębiorców, którzy chcą uzupełnić wiedzę z zakresu tworzenia biznesplanu i uruchamia bezpłatny kurs online „Biznesplan”. Zawiera on praktyczne porady i wskazówki na temat tego, czym jest biznesplan oraz jak go stworzyć, by jak najefektywniej prowadzić swoją firmę.

Biorąc udział w kursie „Biznesplan”:

  • zrozumiesz czym jest i jaką rolę w przedsiębiorstwie pełni biznesplan,
  • dowiesz się, jakie są założenia tworzenia i opracowania biznesplanu,
  • nauczysz się, jak samodzielnie opracowywać elementy i funkcje dokumentu planistycznego,
  • unikniesz najczęstszych błędów pojawiających się przy tworzeniu biznesplanu,
  • poznasz specyfikę biznesplanu, jako dokumentu wewnętrznego, dokumentu dla banku, dokumentu dla inwestora oraz dokumentu dla instytucji udzielającej dofinansowania.

Kurs ukaże się już 21 grudnia 2020 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Kursy oferowane przez Akademię PARP są całkowicie darmowe, ukończenie każdego z nich daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zapraszamy do zapisów już dziś.

Zobacz więcej podobnych artykułów