21 grudnia 2020

Opracowanie polskiego leku stosowanego w terapii schorzeń ogólnych bakteryjnych u psów i kotów – badania technologiczne

CelVet jest polską firmą prowadzącą badania nad innowacyjnymi lekami weterynaryjnymi oraz kosmetykami dla zwierząt opartymi o zioła i naturalne ekstrakty z roślin.

Projekt dotyczył opracowania innowacyjnego leku stosowanego w terapii schorzeń bakteryjnych u psów i kotów. Głównym założeniem było opracowanie żelowej formuły leku, która będzie stabilna, bardzo łatwa w podaniu i jednocześnie niewyczuwalna przez psa i kota.

W ramach projektu ustalono ostateczny skład jakościowo-ilościowy leku oraz wytworzono jego gotową postać. Określona także została technologia wytwarzania oraz przeprowadzono badania nad stabilnością substancji aktywnej. W wytworzonej postaci leku otrzymano obiektywnie trwałą substancję aktywną, która umożliwia łatwe dostosowanie dawek do różnych wagowo pacjentów. Z kolei opracowanie formuły zawierającej dodatek smakowy zapewniło walory sensoryczne, które pozwalają bezproblemowo przyjąć lek przez zwierzę.

Dzięki realizacji projektu lek jest gotowy do przeprowadzenia badań przedklinicznych, klinicznych, a następnie do jego rejestracji jako produktu leczniczego weterynaryjnego i wprowadzenia do obrotu na rynku polskim, a następnie na rynkach Unii Europejskiej.

  • Nazwa poddziałania: 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP
  • Nazwa projektu: Opracowanie polskiego leku stosowanego w terapii schorzeń ogólnych bakteryjnych u psów i kotów – badania technologiczne
  • Nazwa beneficjenta: CELVET S.C. MONIKA JEZIERSKA, MONIKA MARCZAK
  • Wartość projektu: 350 000,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 241 869,90 zł
Wodok lapropa na stoliku oraz dłoni, które na nim piszą.
Dwie kobiety siedzą przed laptopem i wskazują na ekran.
Dwie uśmiechnięte kobiety.
Opublikowano: 21.12.2020 16:13
Poprawiono: 21.12.2020 16:13
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: Sosnowska Luiza
Autor dokumentów: