Pomiń nawigację

25 stycznia 2021 r.

Prawie pół miliona osób skorzystało ze szkoleń w Bazie Usług Rozwojowych PARP

W ciągu pięciu lat istnienia Bazy Usług Rozwojowych pojawiło się w niej 508 tys. ogłoszeń szkoleniowo-doradczych, a z jej oferty skorzystało 480 tys. użytkowników. Serwis administrowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wspiera przedsiębiorców, łącząc organizatorów szkoleń, studiów podyplomowych i doradców z osobami chcącymi poszerzać swoją wiedzę. Rynek usług rozwojowych będzie tematem kolejnej konferencji BUR organizowanej on-line 28 stycznia.

Baza Usług Rozwojowych (BUR) to ogólnodostępna, bezpłatna baza zawierająca oferty usług rozwojowych świadczonych w różnych formach (m.in. szkolenia, kursy zawodowe, doradztwo, studia podyplomowych, mentoring). Przedsiębiorcy, ich pracownicy oraz osoby prywatne mogą dzięki nim rozwijać swoje kompetencje oraz realizować cele edukacyjne i biznesowe. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby użytkowników, w ubiegłym roku Baza Usług Rozwojowych została odświeżona. Aktualna  wersja platformy to m.in. łatwiejsza rejestracja, bardziej czytelny interfejs użytkownika, uproszczona nawigacja oraz nowoczesna wyszukiwarka.

Obecnie użytkownicy mogą wybierać spośród ok. 27 tys. usług oferowanych przez 5,5 tys. firm szkoleniowo-doradczych, wiele z nich można zrealizować zdalnie. W Bazie, która funkcjonuje dzięki środkom pochodzącym z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, można znaleźć również szkolenia z dofinansowaniem unijnym.

Wygospodarowanie czasu i środków z budżetu na podnoszenie kwalifikacji nigdy nie jest łatwe, a szczególnych trudności nastręcza w czasie walki ze skutkami pandemii. Tym bardziej cieszy, że nawet w tak trudnym roku, jak miniony, wiele firm zrozumiało, że poszerzanie kompetencji i zdobywanie nowych umiejętności umożliwia rozwój – mówi Aleksandra Berg-Koza, kierownik w  Departamencie Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP.

28 stycznia, w godz. 10.00-16.00, odbędzie się konferencja pod hasłem „7 życzeń dla sektora usług rozwojowych”. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną nowości w BUR oraz oferta PARP dla rynku usług rozwojowych. Eksperci przedstawią także najnowsze trendy na rynku szkoleniowym, doradzą jak przygotować i realizować nowe, skuteczne formy szkoleń, a także jakie elementy marketingu wykorzystać, aby zachęcić uczestników do rozwijania kompetencji.

Będzie to duża dawka profesjonalnej wiedzy o aktualnych trendach rynku usług rozwojowych, ale też okazja dla usługodawców do zapoznania się z BUR i podjęcia decyzji o rejestracji. W ten sposób łatwiej dotrą ze swoją ofertą do potencjalnych zainteresowanych – mówi Aleksandra Berg-Koza.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali eksperci z zakresu edukacji i rozwoju. Wśród prelegentów są m.in.: Janina Bąk, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku; Aleksandra Berg-Koza, PARP; Jowita Michalska, founder & CEO of Digital University, Singularity University Warsaw Chapter Ambassador; Wojciech Bizub, marketer & CEO agencji WBIZNES; Marek Hyla, pionier e-learningu w Polsce; Sławomir Łais, twórca aplikacji wspierających uczenie i rozwój ludzi (computrain.pl, learningbattlecards.com); Sebastian Kotow, psycholog zarządzania, przedsiębiorca i wykładowca akademicki.

– Zapraszamy przedstawicieli rynku usług rozwojowych na inspirujące wystąpienia, które pomogą w tym niezwykle trudnym czasie spojrzeć na nowo na swoją działalność i poszukać dla siebie miejsca na rynku usług rozwojowych – podkreśla Aleksandra Berg-Koza.

Rejestracja: link.

Więcej informacji: link

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 25.01.2021 12:26
Poprawiono: 25.01.2021 11:33
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: