Pomiń nawigację

4 lutego 2021 r.

Webinarium: Fundusze w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, 18 marca. Start 11:30

Ośrodek Enterprise Europe przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców z sektora MŚP na bezpłatne webinarium pt.: „Fundusze w ramach Europejskiego Zielonego Ładu”, które odbędzie się 18 marca 2021 roku.

Webinarium poprowadzi dr hab. Bożena Ryszawska – profesor na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jej prace naukowe skupiają się wokół problemów zielonej gospodarki, zrównoważonego rozwoju, zmian klimatu i transformacji energetycznej oraz zielonych finansów. Jest autorką książki "Zielona gospodarka – teoretyczne podstawy koncepcji i pomiar jej wdrażania w Unii Europejskiej". Stworzyła Green Team odpowiedzialny za zieloną transformację Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jest także certyfikowanym liderem Climate Reality Project oraz członkiem networku klimatycznego w Polsce.

W programie webinarium:

  • Krajowy Plan na rzecz energii i klimatu i ustawa o OZE, a Europejski Zielony Ład.
  • Priorytetowe obszary działań dla MŚP i ich finansowanie.
  • Fundusze europejskie dla Polski w latach 2021-27.
  • Plan inwestycyjny na rzecz zrównoważonej Europy InvestEU.
  • Fundusz Sprawiedliwej Transformacji.
  • Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności Next Generation EU.
  • Programy operacyjne w umowie Partnerstwa i alokacja środków finansowych.
  • Regionalne Programy Operacyjne – działania dla MŚP.

Kiedy?

18 marca br. godz. 11:30 – 13:00

Jak wziąć udział?

Webinar jest otwarty i nie wymaga rejestracji. W dniu transmisji uaktywni się poniższy player, w którym obejrzysz materiał.

 

Dlaczego warto wziąć udział?

Europejski Zielony Ład jest kontynuacją trwającej w Europie zielonej transformacji, której celem jest zrównoważona i zeroemisyjna gospodarka Unii Europejskiej do 2050 roku. Około 100 mld euro będzie przeznaczone w latach 2021-2027 na realizację celów Europejskiego Zielonego Ładu. Przedsiębiorstwa otrzymają fundusze unijne m.in. na inwestycje w technologie przyjazne dla środowiska, wspieranie innowacji przemysłowych, wprowadzanie czystych form transportu, obniżenie emisyjności oraz efektywność energetyczną budynków. Udział w webinarium przybliży Państwu wiedzę na temat wsparcia jakie MŚP mogą otrzymać w ramach wyżej wymienionych działań.

Organizatorem wydarzenia jest PARP w ramach działań Enterprise Europe Network.

Serdecznie zapraszamy.

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 04.02.2021 16:35
Poprawiono: 18.03.2021 08:47
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: