6 kwietnia 2021 r.

Zdobywaj kompetencje z Planem dla Pracy i Rozwoju

Opracowany przez Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii Plan dla Pracy i Rozwoju to kompleksowa pomoc dla biznesu zmagającego się ze skutkami kryzysu wywołanego koronawirusem, ale też długofalowy system wspierania rozwoju gospodarczego. Trzeba pamiętać, że kryzys i pandemia kiedyś miną i już teraz myślimy o przyszłości i wzmocnieniu polskiej gospodarki, aby stała się bardziej konkurencyjna i odporna na kryzysy.

„Plan dla Pracy i Rozwoju to wsparcie finansowe dla firm z powodu COVID-19, ale też impuls dla ich rozwoju. To pakiet rozwiązań, aby w Polsce przybywało nowych miejsc pracy, a nasza gospodarka powróciła na ścieżkę szybkiego wzrostu gospodarczego” – podkreśla wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Zapewnienie firmom dostępu do wiedzy i podnoszenie kwalifikacji pracowników to jeden z ważnych elementów Planu.  Służy temu m.in. Akademia PARP wspierająca przedsiębiorców w działaniach antykryzysowych, w szczególności z sektora MŚP. Jej obecna oferta to 32 kursy z obszarów: prawa, marketingu, zarządzania, finansów oraz doskonalenia kompetencji osobistych.

Szkolenia kierowane są – z jednej strony – do ludzi, którzy działają lub chcieliby zacząć działać na własny rachunek – z drugiej do ludzi chcących zwiększać swoją wartość na rynku pracy oraz przedsiębiorców, którzy chcą podnosić kompetencje pracowników. Dlatego po pomyślnym ukończeniu każdego z kursów, uczestnicy mają możliwość pobrania certyfikatu. Do tej pory wydaliśmy ponad 42 tys. takich poświadczeń. Uczestnictwo kursach w Akademii jest przy tym bezpłatne. 

Akademia PARP to narzędzie nowoczesne i intuicyjne w obsłudze. Aby korzystać z kursów wystarczy założyć konto użytkownika i zalogować się na stronie www.akademia.parp.gov.pl. Kursy pogrupowane są w pięciu kategoriach. Przed wybraniem kursu użytkownik może zapoznać się z jego programem, oczekiwanymi efektami i wskazówkami przydatnymi w realizacji szkolenia. Może dowiedzieć się, jak kurs jest oceniany przez innych użytkowników serwisu oraz ile czasu trzeba poświęcić na jego ukończenie (średnio jest to ok. 4 godzin). Kursy podzielone są na etapy, więc uczestnicy mogą dostosować naukę do swojego kalendarza.

Bezpłatne kursy e-learningowe Akademii PARP cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników – średnia ocen wszystkich e-kursów wydanych przez wynosi aż 4,7/5. Potwierdzają to też liczba zarejestrowanych użytkowników, która przekroczyła już 51 tys., oraz liczba zapisów na kursy – ponad 110 tys.

Poza najpopularniejszymi – tj. „Jak założyć własną firmę?” (11 201 zapisów), „Media społecznościowe w biznesie” (9 810 zapisów) oraz „Umiejętności interpersonalne” (7 853 zapisów) – warto zwrócić uwagę na bardzo wysoko oceniane kursy, np. „Ochrona danych osobowych dla MŚP (RODO)” „E‑commerce i marketing internetowy” czy „Podatkowa księga przychodów i rozchodów”.

Projekt Akademia PARP zakłada aktywny udział kursantów w rozwoju platformy oraz zgłaszanie wszelkich pomysłów dotyczących jej oferty – do tej pory było ich ponad 6 tys.

Więcej informacji na temat konkursu „Akademii PARP”.

www.liczasiekonkrety.gov.pl


Opublikowano: 06.04.2021 14:22
Poprawiono: 06.04.2021 12:22
Modyfikujący: 
Udostępniający: dawid_cybulski
Autor dokumentów: