9 lipca 2021

Akademia PARP obchodzi drugie urodziny

Ponad dwa lata temu – 27 czerwca 2019 roku, wystartowała nowa edycja projektu e-learningowego, „Akademia PARP”. Portal dostosowano do obowiązujących standardów projektowania platform edukacyjnych i wzbogacono o nowe funkcjonalności. Liczba użytkowników Akademii stale rośnie. W ciągu 2 lat konta w serwisie założyło ponad 65 000 osób, wydano też przeszło 54 000 certyfikatów ukończenia kursów.

Oferta Akademii zawiera obecnie 33 bezpłatne e-kursy przeznaczone dla przedsiębiorców, osób planujących założenie działalności gospodarczej, pracowników pragnących zwiększyć swoją wartość na rynku pracy oraz pracodawców chcących podnieść kompetencje swoich pracowników. Z kursów Akademii korzystają też studenci i nauczyciele akademiccy, traktując udostępnione kursy jako materiał pomocniczy w prowadzonych przez siebie zajęciach.

Za działaniem, rozwojem portalu i poszerzaniem oferty szkoleniowej stoi interdyscyplinarny zespół ekspertów, dzięki którym serwis działa na najwyższym poziomie.

Akademia PARP to niezwykły projekt tworzony przez niezwykły zespół. Projekt, który okazał się strzałem w dziesiątkę nie tylko w czasie pandemii. Pozwala przedsiębiorcom oraz tym, którzy się nimi dopiero staną, zdobywać i poszerzać wiedzę biznesową z takich dziedzin jak prawo, finanse, marketing, zarządzanie i kompetencje osobiste. Nieodpłatnie, gdzie chcą i kiedy chcą mówi Michał Polański, Dyrektor Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Największą popularnością wśród użytkowników Akademii cieszą się kursy „Jak założyć własną firmę”, „Media społecznościowe w biznesie”, „Umiejętności interpersonalne”. Na popularności zyskują też kursy: „Biznesplan”, „Techniki sprzedaży” i „Zarządzanie projektami dla początkujących”. „Do końca 2021 roku w ramach Akademii planowane jest uruchomienie kolejnych trzynastu kursów.

W najbliższym czasie udostępnione zostaną kursy na temat design thinking i prowadzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Trwają też prace nad kursami poświęconymi ochronie własności przemysłowej w MŚP, analizie sprawozdań finansowych, budowaniu i utrzymywanie relacji z klientem, dochodzeniu i zarządzaniu należnościami, a także eksportowi. Wraz z poszerzeniem oferty Akademii uruchomione zostały też nowe funkcjonalności na stronie internetowej.

Chcielibyśmy m.in. umożliwić uczestnikom podążanie tematycznymi ścieżkami edukacyjnymi zakończonymi uzyskaniem odrębnego certyfikatumówi Ilona Kosik, odpowiadająca za rozwój Akademii.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Akademii PARP.

-----------

„Akademia PARP” jest jednym ze sztandarowych przedsięwzięć Centrum Rozwoju MŚP i jest finansowana z budżetu państwa (dotacja z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii).


Opublikowano: 09.07.2021 13:20
Poprawiono: 09.07.2021 13:23
Modyfikujący: dawid_cybulski
Udostępniający: dawid_cybulski
Autor dokumentów: