14 lipca 2021

Wykonanie projektu i wdrożenie do produkcji specjalistycznej przyczepy do przewozu psów z innowacyjnym aneksem sypialnym

METBOX KURPAS SP. J. specjalizuje się m.in. w produkcji specjalistycznych przyczep do przewozu psów. Do wytwarzania tych unikatowych wyrobów firma wykorzystuje wysokiej klasy nowoczesną technologię. Przedmiotem projektu było zaprojektowanie i wdrożenie na rynek przyczepy do przewozu psów, wyposażonej w unikalny, zintegrowany aneks sypialny dla opiekuna, trenera lub przewodnika psów.

W ramach przedsięwzięcia Beneficjent skorzystał z usług doradczych zewnętrznej firmy TENKA, odpowiedzialnej w projekcie za przeprowadzenie audytu, przygotowanie strategii działań niezbędnych do opracowania nowego projektu wzorniczego, stworzenie koncepcji i wykonanie projektu przyczepy wraz z kompletną dokumentacją techniczną. Końcowym etapem prac było wykonanie i przetestowanie jeżdżącego, w pełni funkcjonalnego prototypu produktu.

W wyniku ww. działań Beneficjent wdrożył na rynek przyczepę do przewozu psów o zupełnie nowej funkcjonalności. Produkt jest innowacją nie tylko w ramach oferty Beneficjenta, ale również na całym rynku specjalistycznych przyczep do przewozu psów. Przyczepa, zaprojektowana przez Michała Latko, powstała z myślą o osobach spędzających wiele czasu na treningach i zawodach. Grupą docelową produktu są np. trenerzy, ratownicy i funkcjonariusze służb.

Wdrożenie nowej przyczepy do produkcji wymagało od Beneficjenta zastosowania w procesie produkcyjnym specjalistycznych urządzeń pozwalających na precyzyjne wykonanie jej elementów, z zachowaniem gwarancji najwyższej jakości produktu finalnego. A ponieważ przedsiębiorstwo nie posiadało takich urządzeń w swoich zasobach, zakres niniejszego projektu objął także ich zakup. Dzięki dotacji udało się w pełni zrealizować cel projektu. Tym samym istotnie wzrosła konkurencyjność firmy METBOX, nie tylko na rynku krajowym, ale również międzynarodowym.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa działania: 2.3.5 Design dla przedsiębiorców
  • Nazwa projektu: Wykonanie projektu i wdrożenie do produkcji specjalistycznej przyczepy do przewozu psów z innowacyjnym aneksem sypialnym
  • Nazwa beneficjenta: METBOX KURPAS SPÓŁKA JAWNA
  • Wartość projektu: 969 855,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 470 225,00 zł

Przyczepa podpięta do samochodu
Ekran

Może Cie zainteresować

Opublikowano: 14.07.2021 14:12
Poprawiono: 14.07.2021 14:12
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: Sosnowska Luiza
Autor dokumentów: