Pomiń nawigację

23 lipca 2021 r.

Projekt innowacyjnego analizatora gromadzącego próbki z sensorów do zastosowania w rozproszonych, statystycznych systemach predykcyjnego monitorowania stanu konstrukcji

Firma BTC Korporacja zajmuje się opracowywaniem i produkcją przemysłowych urządzeń elektronicznych, popularyzacją nowoczesnych rozwiązań na rynku elektroniki przemysłowej oraz prowadzeniem prac B+R w zakresie elektroniki, mechatroniki i automatyki. Firma jest wydawnictwem, producentem i dystrybutorem podzespołów, urządzeń i zestawów elektronicznych, w jej ramach działa także biuro konstrukcyjne i konsultingowe, operator portali szkoleniowych i lokalny partner edukacyjny światowych firm półprzewodnikowych.

Głównym celem realizowanego projektu był rozwój oferty firmy poprzez opracowanie innowacji produktowej w postaci znacząco udoskonalonego systemu PHM/SHM, służącego do tzw. monitoringu strukturalnego. W ramach realizacji projektu zakupiono usługę prowadzącą m.in. do pozyskania know-how dotyczącego opracowania inteligentnego analizatora drgań i wibracji z cyfrową filtracją oraz automatyczną selekcją próbek.

Dzięki tej inwestycji przeprowadzono szereg prac badawczych i projektowych, w wyniku których powstała innowacja produktowa w postaci kompletnego systemu do monitoringu PHM/SHM. W ramach zrealizowanych prac powstały m.in. prototypowe komputery diagnostyczne zintegrowane ze specjalistycznymi sensorami MEMS, zbadano ich funkcjonalność, dostosowano algorytmy diagnostyczne, przygotowano system analizy gromadzonych próbek, zoptymalizowano także konstrukcję sprzętową i oprogramowanie urządzenia pod kątem maksymalizacji czasu pracy końcowego produktu.

W rezultacie opracowano urządzenie przeznaczone do budowy rozproszonych, statystycznych systemów predykcyjnego monitorowania (PHM/SHM) stanu konstrukcji mechanicznych, budowli, napędów, przekładni i innych systemów mechanicznych. Analizator pełni rolę „inteligentnego” huba gromadzącego próbki z sensorów drgań, wibracji, przechyłów, obrotów, temperatury, wilgotności oraz natężenia oświetlenia. To pierwsze tego typu rozwiązanie na krajowym rynku elektroniki.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa działania: 2.3.2. Bony na innowacje dla MŚP
  • Nazwa projektu: Projekt innowacyjnego analizatora gromadzącego próbki z sensorów do zastosowania w rozproszonych, statystycznych systemach predykcyjnego monitorowania stanu konstrukcji
  • Nazwa beneficjenta: BTC Korporacja Paweł Zbysiński
  • Wartość projektu: 472 627,50 zł
  • Wartość dofinansowania: 326 612,50 zł
Części komputerowe
Części komputerowe
Część komputerowa

Może Cie zainteresować

Opublikowano: 23.07.2021 11:47
Poprawiono: 23.07.2021 10:15
Modyfikujący: Paweł Skowera
Udostępniający: Sosnowska Luiza
Autor dokumentów: