24 sierpnia 2021

Ekologiczny bezobsługowy system do napowietrzania akwenów wodnych oparty na technologii małogabarytowych turbin wiatrowych

W ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu firmy PTS INVESTMENTS SP. Z O.O. został wprowadzony na rynek ekologiczny i bezobsługowy system do napowietrzania akwenów wodnych oparty na technologii małogabarytowych turbin wiatrowych.

Produkt kierowany jest głównie do właścicieli stawów rybnych. Rozwiązanie to umożliwia redukcję umieralności ryb spowodowaną efektem tak zwanej przyduchy (niski poziom tlenu w wodzie), który w okresie zimowym odpowiada średnio za śmierć 23,9% hodowli. W przypadku dużych hodowli przekłada się to na olbrzymie straty, przez co hodowcy inwestują w konwencjonalne technologie napowietrzające (systemy elektryczne lub spalinowe). Ich utrzymanie bywa jednak problematyczne i kosztowne. Przewaga technologiczna turbin wiatrowych wynika przede wszystkim z faktu, że uniezależnione są od konwencjonalnych źródeł energii. 

Środki unijne umożliwiły firmie wprowadzić na rynek ekologiczne i bezobsługowe systemy do napowietrzania akwenów wodnych. Obecnie turbiny do napowietrzania produkowane przez firmie PTS Investments sprzedawane są w całej Polsce a w najbliższych lata planowana jest ekspansja na kraje UE. 

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Polska Wschodnia
  • Nazwa poddziałania: 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej
  • Nazwa projektu:  Ekologiczny bezobsługowy system do napowietrzania akwenów wodnych oparty na technologii małogabarytowych turbin wiatrowych
  • Nazwa beneficjenta: PTS INVESTMENTS SP. Z O.O
  • Wartość projektu: 1 126 913,50 zł
  • Wartość dofinansowania: 799 510,00 zł
Joanna Chełchowska zapomniał wpisać opis alternatywny.
Joanna Chełchowska zapomniał wpisać opis alternatywny.
Joanna Chełchowska zapomniał wpisać opis alternatywny.

Może Cie zainteresować

Opublikowano: 24.08.2021 14:44
Poprawiono: 25.08.2021 13:49
Modyfikujący: Joanna Chełchowska
Udostępniający: Joanna Chełchowska
Autor dokumentów: