17 września 2021

122 startupy otrzymają pomoc prawną wartą 1,5 mln zł

PARP ogłasza wyniki kolejnej edycji konkursu „Wsparcie prawne dla startupów”. Tym razem w ramach programu pomoc prawną w nawiązywaniu współpracy z inwestorami i kontrahentami otrzymają aż 122 młode spółki. Wartość wniosków rekomendowanych do wsparcia to prawie 1,5 mln zł. Nabór wniosków rozpoczął się 19 sierpnia br. i został wstrzymany 23 sierpnia br. ze względu na rekordowe zainteresowanie przedsiębiorców. Budżet złożonych wniosków znacznie przekroczył kwotę dostępnej alokacji w konkursie. Program jest finansowany z dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Celem programu „Wsparcie prawne dla startupów” jest sfinansowanie doradztwa prawnego dla spółek podejmujących współpracę z inwestorami oraz kontrahentami. Wartość wsparcia dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w programie może wynosić do 22 tys. zł.

W piątej edycji konkursu złożono aż 198 wniosków. Kwota alokacji wynosząca 1,5 mln zł została niemal całkowicie wyczerpana – wartość rekomendowanych wniosków wynosi bowiem 1,49 mln zł. Łączna kwota wszystkich złożonych w tej edycji wniosków wyniosła niemal 2,3 mln zł, tj. 153% alokacji. 

– Tak duże zainteresowanie przedsiębiorców konkursem to sygnał, że startupy bardzo doceniają prawne i eksperckie wsparcie na etapie rozwoju biznesu. To dobrze, że młode firmy starają się nie zwalniać tempa nawet w czasie pandemii. Dzięki współpracy z kancelariami prawnymi będą mogły odważniej prowadzić współpracę z inwestorami i odbiorcami technologii, spokojni o bezpieczeństwo swoich interesów – ocenia Edyta Gniazdowska z Departamentu Rozwoju Startupów PARP.

Dofinansowanie może zostać przeznaczone na konsultacje prawne, analizę treści umów inwestycyjnych, wsparcie negocjacji z funduszem VC lub Aniołem biznesu, a także doradztwo i wsparcie prawne w zakresie realizowanego procesu inwestycyjnego, procesów zamówień oraz inwestycji. W ramach konkursu nie był wymagany wkład własny.

Do programu mogły zgłaszać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), które działają na rynku nie dłużej niż 5 lat i osiągają przychody od maksymalnie 3 lat. Warunkiem było również posiadanie dokumentu potwierdzającego zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji na stronie: www.parp.gov.pl/wsparcie-prawne-dla-start-upow

 


Opublikowano: 17.09.2021 16:34
Poprawiono: 17.09.2021 15:35
Modyfikujący: 
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: