22 października 2021 r.

Dzięki Travel Grants polskie firmy nawiązują kontakty biznesowe w Norwegii

Finansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-21 oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-21, Travel Grants pozwalają na pokrycie kosztów podróży służbowej do Norwegii do kwoty 2 tys. euro. Z takiej możliwości skorzystało 14 polskich firm, które w dniach 20-21 października br. uczestniczyły w seminarium oraz spotkaniach biznesowych odbywających się w Lillestrøm przy okazji targów Bygg Reis Deg.

– To największe w Norwegii targi dla branży budowlanej. Są areną spotkań dla wielu istotnych na tym rynku firm z Norwegii, a także tych z Polski, które mogły tu przyjechać właśnie dzięki wsparciu uzyskanemu z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Travel Grants. Granty pozwoliły sfinansować koszty podróży oraz organizację misji gospodarczej podczas targów. Zorganizowaliśmy zarówno sesję seminaryjną, jak i spotkania matchmakingowe – wyjaśnia Artur Janusz, ekspert Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podczas seminarium „W kierunku zrównoważonego budownictwa: teraźniejszość i przyszłość” eksperci podzielili się z uczestnikami swoją wiedzą oraz doświadczeniem w obszarze ekologicznego i zrównoważonego budownictwa. Z kolei podczas business miksera polskie firmy miały okazję poznać się, nawiązać pierwsze kontakty oraz porozmawiać na temat potencjalnej współpracy biznesowej z norweskimi partnerami.

– Tematyka, zaproszeni prelegenci oraz panele dyskusyjne były rewelacyjnie dobrane i wpisały się idealnie w nasze plany ekspansji na rynek Norwegii. Możliwość nawiązania osobistych kontaktów podczas business mixer – była bezcenna i z pewnością pomoże nam w zbudowaniu właściwej strategii działania. Chcielibyśmy, aby wszystkie seminaria były tak dobre i tak owocne! Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnym evencie organizowanym przez PARP – mówi Wojciech Piekarski z firmy POLMAR, która zajmuje się produkcją ograniczających zanieczyszczenia regulatorów ciągów kominowych.

Wydarzenie było skierowane do firm z takich obszarów jak budownictwo ekologiczne, automatyka domowa, materiały budowlane, energia słoneczna, ogrzewanie, wentylacja i instalacje wodno-kanalizacyjne oraz urządzenia sanitarne czy maszyny budowlane.

– Wszystko było świetnie zorganizowane. Drugiego dnia mieliśmy okazję porozmawiać z pozostałymi uczestnikami, wymienić się pomysłami oraz nawiązać relacje biznesowe. Udział w tego typu wydarzeniach polecam wszystkim firmom, które planują rozwój na zagranicznych rynkach. Ja z pewnością wezmę udział w następnym – dodaje Kamil Rękawek, reprezentujący norweską firmę REKTEK.

widok na ludzi zgromadzonych na sali konferencyjnej i siedzących na krzesłach na przeciwko sceny, na której siedzą cztery osoby, jedna z nich ma mikrofon w ręku

widok na salę konferencyjną z ludźmi siedzącymi na krzesłach i przysłuchującymi się wystąpieniu osoby stojącej na scenie

widok na salę konferencyjną z ludźmi siedzącymi na krzesłach i przysłuchującymi się wystąpieniu osoby stojącej na scenie

Sukces wydarzenia był możliwy dzięki współpracy PARP z partnerami – Zagranicznym Biurem Handlowym w Oslo oraz Ambasadą RP w Królestwie Norwegii. Wkrótce polskie firmy z branży morskiej i zajmujące się technologiami ochrony wód, ponownie skorzystają ze wsparcia na rozwój współpracy w ramach Travel Grants. Już 11 stycznia 2022 r. PARP zorganizuje kolejne seminarium i business mixer podczas targów Nor-Shipping 2022.

Także norweskie firmy będą mogły skorzystać z Travel Grants, by odwiedzić targi i wydarzenia organizowane przez PARP w Polsce. Z najbliższej okazji na nawiązanie z nimi kontaktów będą mogły skorzystać przedsiębiorcy funkcjonujący w branży medycznej i związanej z technologiami poprawiającymi jakość życia (sektor welfare). Na 24 marca 2022 r. planowane jest trzecie z kolei wydarzenie: seminarium i spotkania matchmakingowe podczas targów Salmed 2022.


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 22.10.2021 16:04
Poprawiono: 01.02.2022 10:29
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: