Pomiń nawigację

29 listopada 2021

Nowy kurs Akademii PARP: „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”

Udostępnij

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (w skrócie sp. z o.o.) jest jedną z najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, jak również w wielu innych krajach Unii Europejskiej. Głównie ze względu na jej podstawowy atut, czyli ograniczenie odpowiedzialności wspólników.

Spółka z o.o. posiada osobowość prawną, co oznacza, że jest odrębna od swoich założycieli. Funkcjonowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością regulują przepisy kodeksu spółek handlowych. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce aktywnie działa ponad 450 tysięcy spółek prawa handlowego. Znacząca ich liczba to właśnie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy zakładaniu spółki z o.o. i jakie są najczęściej popełniane w tym zakresie błędy? Jakie są organy spółki z .o.o.? Jak należy prowadzić jej księgowość ? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w nowym kursie Akademii PARP: „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”.

Nowy kurs przeznaczony jest wszystkich osób zainteresowanych rozpoczęciem swojej przygody z biznesem, jak również przedsiębiorców, którzy zastanawiają się nad zmianą formy prowadzenia działalności gospodarczej.

Dzięki udziałowi w kursie „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”:

  • dowiesz się, jak przejść przez procedurę zakładania spółki z o.o.,
  • poznasz prawa i obowiązki przysługujące wspólnikom,
  • dowiesz się, jakie organy występują w spółce z o.o.,
  • zrozumiesz, jaka odpowiedzialność ciąży na wspólnikach i zarządzie.

Kurs „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” ukaże się 29 listopada 2021 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będą pojawiały się aktualności informujące o datach uruchomienia przyszłych kursów. Aby nie przeoczyć żadnych treści związanych z kursami, zachęcamy do zapisania się na wybrane kursy e-learningowe już dziś – kliknij tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów