Pomiń nawigację

8 grudnia 2021

Nowy kurs Akademii PARP: „Dochodzenie i zarządzanie należnościami od kontrahentów”

Udostępnij

Zarządzanie należnościami składa się z szeregu powiązanych ze sobą czynności, które jeszcze przed rozpoczęciem współpracy mają na celu oszacowanie poziomu ryzyka przyszłych transakcji i weryfikują wiarygodność oraz kondycję finansową potencjalnego klienta lub partnera biznesowego. Natomiast dochodzenie należności to, w najprostszych słowach, dążenie do odzyskania środków pieniężnych od zadłużonego kontrahenta, czyli osoby zobowiązanej do spełnienia wobec nas świadczenia pieniężnego.

W jaki zatem sposób można zweryfikować wiarygodność płatniczą aktualnego oraz potencjalnego kontrahenta? Jak zabezpieczyć swoją firmę przed powstaniem przeterminowanych należności? Czy istnieją polubowne sposoby egzekwowania należności? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w nowym, bezpłatnym kursie online Akademii PARP: „Dochodzenie i zarządzanie należnościami od kontrahentów”.

Nowy kurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców chcących zdobyć wiedzę na temat metod zabezpieczenia swojej firmy przed nierzetelnymi płatnikami oraz sposobów dochodzenia należności.

Dzięki udziałowi w kursie „Dochodzenie i zarządzanie należnościami od kontrahentów”:

  • poznasz podstawowe pojęcia i zasady zarządzania należnościami w przedsiębiorstwie,
  • dowiesz się, w jaki sposób można sprawdzić wiarygodność finansową potencjalnego kontrahenta,
  • poznasz sposoby zabezpieczenia się przed nierzetelnymi płatnikami i odzyskiwania przeterminowanych należności,
  • będziesz wiedzieć, jak pandemia wpłynęła na sytuację i płynność finansową firm z sektora MŚP.

Kurs „Dochodzenie i zarządzanie należnościami od kontrahentów” ukaże się 8 grudnia 2021 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Do końca 2021 roku Akademia PARP planuje opublikowanie jeszcze 2 kursów e-learningowych.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będą pojawiały się aktualności informujące o datach uruchomienia przyszłych kursów.

Aby nie przeoczyć żadnych treści związanych z kursami, zachęcamy do zapisania się na wybrane kursy e-learningowe już dziś – kliknij tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów