Pomiń nawigację

20 grudnia 2021

Nowy kurs Akademii PARP: „Budowanie i utrzymywanie relacji z klientem”

Udostępnij

Umiejętność budowania i utrzymywania relacji z klientem jest bardzo przydatną cechą każdego pracownika firmy zajmującego się obsługą klienta. Trwałe i bliskie relacje firmy z klientami przekładają się m.in. na zwiększenie zysków firmy i mniejszą wrażliwość klientów na zmiany cen jej produktów lub usług. Ponadto pozytywne relacje z klientem mogą zmniejszyć koszty związane z pozyskiwaniem nowych klientów, ponieważ zadowoleni z obsługi i lojalni konsumenci chętniej polecają ofertę firmy innym zainteresowanym oraz chętniej udzielają opinii w mediach masowych.

 Zdobycie zaufania potencjalnego klienta nie jest jednak proste i wymaga dużej wiedzy i zaangażowania ze strony przedsiębiorstwa. Należy pamiętać, że obecnie na rynku panuje duża konkurencja – co przyczynia się do tego, że budowanie i utrzymywanie relacji z klientem ma bardzo duże znaczenie.

Jak zatem budować pozytywne relacje z klientem? Jak należy się z nim komunikować? Czy istnieją sposoby radzenia sobie z kryzysem w relacji z klientem? Czym jest marketing relacji?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w nowym, bezpłatnym kursie online Akademii PARP: „Budowanie i utrzymywanie relacji z klientem”.

Nowy kurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców i pracowników firm zajmujących się obsługą klienta, chcących dowiedzieć się, w jaki sposób budować i utrzymywać pozytywne relacje z klientem.

Dzięki udziałowi w kursie „Budowanie i utrzymywanie relacji z klientem”:

  • dowiesz się, czym charakteryzuje się marketing relacji,
  • będziesz wiedzieć, jaki proces obsługi wpływa na budowanie i utrzymywanie relacji z klientem,
  • dowiesz się, jak radzić sobie z kryzysem relacji z klientem,
  • poznasz narzędzia, jakie wykorzystuje się do budowania relacji z klientem,
  • nauczysz się, w jaki sposób utrzymać relacje z klientem wykorzystując odpowiednie narzędzia i techniki.

Kurs „Budowanie i utrzymywanie relacji z klientem” ukaże się 20 grudnia 2021 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Aby nie przeoczyć żadnych treści związanych z kursami, zachęcamy do zapisania się na wybrane kursy e-learningowe już dziś – kliknij tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów