Pomiń nawigację

21 grudnia 2021 r.

22 startupy z Polski Wschodniej otrzymają prawie 21 mln zł z Funduszy Europejskich

W czternastej rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” o finansowanie projektu ubiegały się 44 startupy. Kwota złożonych wniosków przekroczyła 42 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała z tej puli najlepsze innowacyjne spółki gotowe do wprowadzenia produktu na rynek. Konkurs finansowany jest z Programu Polska Wschodnia.

Program stawia na rozwój w makroregionie Polski Wschodniej (podlaskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, świętokrzyskie lub podkarpackie) działalności biznesowej przedsiębiorstw typu startup, gotowych do wejścia na rynek z produktem przygotowanym w ramach wybranej Platformy startowej.

Otrzymane środki można przeznaczyć na zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego lub na wynagrodzenia personelu. Dofinansowanie może być wykorzystane także na pokrycie kosztów zakupu środków trwałych, surowców lub materiałów oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z produkcją testową.

Wśród projektów, które otrzymały dofinansowanie znalazły się m. in.: platforma monitorująca stan techniczny konstrukcji wykorzystująca analizę obrazu, ultralekkie, nowatorskie komponenty rowerowe, oprogramowanie zwiększające skuteczność diagnozy pacjenta w zdalnych konsultacjach medycznych.

W czternastej rundzie konkursu najwięcej rekomendowanych projektów dotyczyło branży IT, medycyny oraz farmacji. Rekomendacje dofinansowania otrzymały wnioski z Platform startowych: Hub of Talents 2 (9 projektów), Unicorn Hub (4), Wschodniego Akceleratora Biznesu (4), Start in Podkarparckie (4) oraz Startup Heroes (1).

Na pomysłodawców wciąż czeka w konkursie nr 1/2019 blisko 80 mln zł.

Obecnie trwa nabór wniosków w ramach ostatniej, 17. rundy konkursu, który zakończy się już 30 grudnia 2021 r.

– Po zakończeniu naboru w ostatniej rundzie tegorocznego konkursu już w styczniu 2022 r. startuje nabór w nowym konkursie dla startupów. Wnioski będzie można składać od 4 stycznia do 19 maja 2022 r. Zapraszamy startupy, które dysponują Raportem z inkubacji wystawionym przez Platformę startową nie wcześniej, niż 1 stycznia 2021 r. wraz z rekomendacją dotyczącą gotowości spółki do podjęcia działalności rynkowej – tłumaczy Edyta Gniazdowska, kierownik w Departamencie Rozwoju Startupów, PARP.

Lista rekomendowanych wniosków w 14. rundzie.

Więcej informacji o konkursie

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 21.12.2021 16:18
Poprawiono: 21.12.2021 15:18
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: