Pomiń nawigację

15 lutego 2022

Service design – jak projektować nowe usługi (film szkoleniowy CRMŚP)

Udostępnij

Projektowanie usług (service design) to proces projektowy, który od kilku lat nieprzerwanie zyskuje na popularności. Stosują go nie tylko duże korporacje, ale też średnie, czy nawet małe firmy, które chcą od zera stworzyć nową, dobrze zaprojektowaną usługę, bądź ulepszyć tę już istniejącą.

O tym czym jest service design, jakie daje korzyści, jakie narzędzia wykorzystuje i dlaczego warto stosować tę metodologię podczas projektowania usług, opowiada Tomasz Chyrchel w rozmowie z Justyną Dżbik-Kluge.  

– (…) service design jest jedną z metod, która się skupia wokół pewnej filozofii, którą nazywamy user center design, czyli projektowania doświadczeń skoncentrowanych na użytkowniku. (…) jego potrzeby, jego punkt widzenia, jego perspektywa, jest dla nas punktem wyjścia i źródłem informacji do tego, jaką usługę powinniśmy stworzyć i jak ją powinniśmy stworzyć – mówi Tomasz Chyrchel, prezes Generetora Pomysłów, moderator i facylitator strategicznych projektów w środowiskach korporacyjnych, ekspert w zakresie projektowania usług.

Oglądając film dowiecie się m.in. skąd w ogóle się wziął service design, dlaczego doświadczenie użytkownika jest filarem, na którym oparto tę metodologię, jakie są najważniejsze zasady projektowania usług oraz z ilu i jakich etapów ten proces projektowy się składa.

Tematy poruszone podczas rozmowy:

  • Czym jest projektowanie usług?
  • Krótka historia service design.
  • Dlaczego user experience jest tak ważne?
  • 5 etapów projektowania usług.
  • Najważniejsze zasady projektowania usług.
  • Narzędziownik projektowania usług.
  • Trendy rynkowe wpływające na popularność service design

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją, która jest dostępna na dole strony.

Wszystkich zainteresowanych tematyką myślenia projektowego zachęcamy również do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie online Akademii PARP Design thinking

Film powstał w ramach projektu Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Pliki do pobrania

  • Prezentacja

    Service Design - jak projektować nowe usługi

Zobacz więcej podobnych artykułów