Pomiń nawigację

16 lutego 2022 r.

Konferencja: Odyseja 2021-2027. Nowa „perspektywa” rynku usług rozwojowych już 3 marca

Już po raz piąty Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje konferencję dla firm szkoleniowo-doradczych w ramach projektu  Bazy Usług Rozwojowych – największej platformy skupiającej ofertę szkoleń, studiów, warsztatów i kursów, także z dofinasowaniem.

3 marca o godz. 9:00 rozpocznie się spotkanie z ekspertami, którzy będą dyskutowali o rynku usług rozwojowych oraz perspektywach jego rozwoju, a także środkach na rozwój kompetencji.

Wydarzenie transmitowane będzie online. 

Do udziału w konferencji Odyseja 2021-2027. Nowe „perspektywy” sektora usług rozwojowych  zapraszamy przede wszystkim firmy szkoleniowo-doradcze. Zarówno te, które już zamieściły w Bazie Usług Rozwojowych swoje oferty, jak i te, które dopiero chcą ją poznać i dowiedzieć się o niej więcej.

– Przewidywanie i planowanie przyszłości jest obecnie coraz większym wyzwaniem. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na  spotkanie z ekspertami, którzy podpowiedzą, jak się na to wyzwanie przygotować. Podczas konferencji zapewniamy pełne pasji, inspirujące wystąpienia, które pomogą znaleźć miejsce dla siebie na rynku usług rozwojowych obecnie i w przyszłości – mówi Aleksandra Berg-Koza, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach, PARP.

Na spotkaniu zostaną przedstawione informacje dotyczące nowej perspektywy Funduszy Europejskich 2021-2027 w kontekście środków przeznaczonych na rozwój kompetencji. Prelegenci opowiedzą także o nowościach w Bazie Usług Rozwojowych – platformie finansowanej z Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Wśród omawianych zagadnień znajdą się m.in. przyszłość polskiego i europejskiego rynku szkoleniowego, w tym zalety walidacji i certyfikacji, technologie zmieniające nasze życie i edukację. Planowana jest także dyskusja o tym, jak zadbać o cyberbezpieczeństwo i jak w edukacji wykorzystać sztuczną inteligencję. Eksperci wskażą, jak uczy się nasz mózg i gdzie szukać najlepszych materiałów do samodzielnej nauki.

– Oprócz dawki profesjonalnej wiedzy na temat nowości na rynku usług rozwojowych, konferencja umożliwi  zapoznanie się z serwisem Bazy Usług Rozwojowych. Oferta szkoleniowa i doradcza w BUR wzmacnia kompetencje, pomaga rozwijać talenty i kierować swoim rozwojem, aby dostosować się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Baza to także szansa dla firm szkoleniowych i doradczych, bo dzięki niej mogą dotrzeć ze swoją ofertą do potencjalnych zainteresowanych – podkreśla Aleksandra Berg-Koza.

W otwarciu konferencji weźmie udział Dariusz Budrowski, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

O przyszłości polskiego i europejskiego rynku usług rozwojowych będą mówili – Alison Crabb z Komisji Europejskiej, Piotr Krasuski z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Maciej Tauber z Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Aleksandra Berg-Koza i Paweł Startek z PARP.

Do udziału w konferencji  zaprosiliśmy  także wybitnych ekspertów z zakresu edukacji i rozwoju. Wśród prelegentów są Piotr Konieczny (niebezpiecznik.pl), Radek Kotarski (dziennikarz, przedsiębiorca, twórca kanału Polimaty), Bartłomiej Polakowski (Amazon) oraz Aleksandra Przegalińska (filozof, futurolog, publicysta).

Zapisy na wydarzenie oraz transmisja online.

Baner promocyjny konferencji

Baza Usług Rozwojowych utrzymywana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach w ramach projektu „Kontynuacja działań mających na celu rozwój i utrzymanie ogólnopolskiej Bazy Usług Rozwojowych (BUR)” realizowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Kwota dofinansowania projektu, realizowanego w latach 2019-2023 wynosi ponad 29 mln. zł, z czego 84% pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 16.02.2022 15:35
Poprawiono: 02.03.2022 09:25
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: