Pomiń nawigację

4 kwietnia 2022 r.

Biuro Regionalnego PARP w Poznaniu na międzynarodowych targach SALMED

W dniach 23-25 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbył się SALMED - największe w Polsce targi sprzętu i wyposażenia medycznego. Wydarzenie było doskonałą okazją zarówno do nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, biznesu oraz nauki, jak i do zapoznania się z ofertą wsparcia skierowaną do przedsiębiorstw z sektora medycznego. 

Podczas targów zaprezentowano oferty producentów i dostawców aparatury, instrumentów medycznych, wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych, a także sprzęt laboratoryjny i rehabilitacyjny. Ważnym elementem wydarzenia była również strefa startupów medycznych, gdzie zostały zaprezentowane najbardziej obiecujące startupy mające ogromny wpływ na rozwój współczesnej medycyny. Jednym z przedstawionych innowacyjnych rozwiązań był inteligentny stetoskop firmy StethoMe Sp. z o.o. który zdobył główną nagrodę w konkursie PARP i NCBR pod hasłem „Polski Produkt Przyszłości”.

StethoMe to elektroniczny stetoskop zintegrowany z termometrem, pozbawiony liry (górny element przewodu, kończący się słuchawkami). Pozwala wykrywać nieprawidłowości pojawiające się m.in. w przebiegu infekcji, zapalenia płuc czy astmy. Został stworzony przez naukowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

- Dużym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszyła się cała oferta PARP, ale najwięcej pytań dotyczyło projektów wyrównujących szanse i kierowanych do osób ze specjalnymi potrebami. To takie projekty PARP jak „Dostępność szansą na rozwój”, „Branżowy program promocji sprzętu medycznego” czy „Międzynarodowe zamówienia publiczne”. Integracja działań na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce, szczególnie w zakresie informacji, edukacji, aktywizacji zawodowej i promowania architektury dostępnej – to jedno z najważniejszych obecnie wyzwań – podsumowuje Paulina Leszczyńska, Starszy specjalista w Biurze Regionalnym PARP w Poznaniu.

Biuro Regionalne PARP w Poznaniu służyło wsparciem dla przedsiębiorców na stoisku zorganizowanym przez Ministerstw Rozwoju I Technologii rozmawiając z przedsiębiorcami zarówno o tematach związanych z dostępnością dla osób ze specjalnymi potrzebami, jak i o projektach z aktualnej oferty PARP. Stoisko MRiT na SALMED zostało wyróżnione nagrodą ACANTUHUS AUREUS przyznawaną przez Grupę MTP.

	zdjęcie przedstawia kartkę z napisem ACANTUHUS AUREUS oraz statuetkę w kształcie trójkąta z napisem ACANTUHUS AUREUS i grupa mtp
	widziy stoisko tragowe ministerstwa rozowoju i techologi z napisem liczy się dostępność. na pierwszy planie pani ubrana w czerwona marynarkę tłumacząca coś panu w szarej marynarce, stoją pokiem do zdjęcia- pan ma kulary. w drugim planie widzimy 6 osób
widzimy stoisko targowe ministerstwa rozowju i technologi w kolorze biało niebieskim, na stoisku jedna pani w czerwojej marynarce tłumaczy coś panu w szarej marynarce, na drugim planie na stoisku 2 osoby, a do okoła stoiska widzimy zwiedzających.
Opublikowano: 04.04.2022 08:16
Poprawiono: 04.04.2022 08:42
Modyfikujący: Paweł Skowera
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: