Pomiń nawigację

7 kwietnia 2022 r.

Autorzy innowacyjnych rozwiązań już po raz 24 otrzymają nagrody w konkursie „Polski Produkt Przyszłości”

W tym roku do Konkursu zgłoszono 163 innowacyjne projekty opracowane przez polskie firmy i naukowców. Najwięcej wniosków, bo aż 139 zgłoszonych zostało przez przedsiębiorców. Uczestnicy, jak co roku konkurują o nagrody w trzech kategoriach: Produkt przyszłości przedsiębiorcy, Produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz Wspólny produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedsiębiorcy. Poza laurami dla zwycięzców w głównych kategoriach przewidziane są wyróżnienia, a także nagrody specjalne za produkt zgłoszony przez młodego przedsiębiorcę (funkcjonującego na rynku nie dłużej niż 3 lata), za produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) oraz za produkt w obszarze ekoinnowacji. Swoje nagrody mogą również przyznać instytucje uczestniczące w pracach Kapituły konkursu.

Projekty zgłoszone do rywalizacji ocenione zostały już przez ekspertów branżowych oraz Kapitułę Konkursu, w której zasiadają przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Urzędu Patentowego RP, Polskiego Funduszu Rozwoju , Agencji Rozwoju Przemysłu, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych - Naczelnej Organizacji Technicznej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego a także Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz PARP.

Zwycięzcy otrzymają prawo do posługiwania się tytułem i znakiem Polski Produkt Przyszłości. Poza korzyściami promocyjnymi laureaci otrzymają nagrodę finansową – zdobywcy nagród głównych – po 100 tys. zł, a wyróżnieni  – po 25 tys. zł.

O tym, kto zostanie nagrodzony, dowiemy się podczas gali finałowej XXIV edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości, która odbędzie się w czerwcu br. O szczegółach będziemy Państwa informować.

-------

Konkurs jest współfinansowany z Funduszy Europejskich z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w ramach projektu 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów – INNO LAB.

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 07.04.2022 17:37
Poprawiono: 06.07.2022 09:27
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: