26 maja 2022 r.

XXIX Welconomy Forum in Toruń. PARP partnerem i uczestnikiem jednego z największych kongresów gospodarczych w Polsce

W dniach 30-31 maja 2022 r. odbędzie się 29. edycja Welconomy Forum in Toruń – jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomiczno-gospodarczych w Polsce. Forum będzie obejmowało ponad 25 paneli tematycznych, w ramach których eksperci będą dyskutowali o najważniejszych zagadnieniach ekonomiczno-gospodarczych. Partnerem wydarzenia jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), a prezes PARP Dariusz Budrowski będzie jednym z prelegentów sesji inauguracyjnej.

Tegoroczny kongres gospodarczy Welconomy Forum in Toruń odbędzie się pod hasłem “W stronę nowego światowego porządku”. Tak też zatytułowano sesję inauguracyjną, która rozpocznie się 30 maja o godz. 10 w sali koncertowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Eksperci będą debatować o porządku świata w kontekście ostatnich wydarzeń, takich jak wojna w Ukrainie czy pandemia COVID-19.

Jednym z prelegentów sesji inauguracyjnej będzie prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Dariusz Budrowski. W dyskusji będą uczestniczyć także: wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, prezes zarządu Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej Rafał Baniak, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, prezes Polregio S.A Artur Martyniuk, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, prof. Henryk Skarżyński oraz prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska. Moderatorem dyskusji będzie prof. dr hab. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk.

W trakcie dwudniowego wydarzenia zaplanowano łącznie ponad 25 paneli tematycznych, a wszystkie z nich odbędą się w formie stacjonarnej. Dotyczą one m.in. suwerenności energetycznej Polski, galopującej inflacji, sytuacji uchodźców wojennych czy najnowszych trendów w świecie technologii. W tym roku po raz pierwszy w ramach Forum zorganizowany zostanie także specjalny blok tematyczny AgroWelconomy poświęcony sprawom wsi i rolnictwa. Eksperci będą dyskutować m.in. o bezpieczeństwie żywnościowym, przyszłości innowacji w produkcji rolnej i „Zielonym Ładzie”. Ważnym elementem wydarzenia będzie strefa wiedzy, w ramach której eksperci Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, będą do dyspozycji na stoisku informacyjnym. W trakcie pierwszego dnia Forum uczestnicy będą mogli odwiedzić stoisko PARP i skorzystać z indywidualnych konsultacji.

Organizatorem XXIX Welconomy Forum in Toruń 2022 jest Stowarzyszenia Integracja i Współpraca. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest jednym z partnerów wydarzenia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a chętne osoby mogą uczestniczyć we wszystkich panelach tematycznych. Rejestracja dostępna jest pod tym linkiem: https://welconomy.pl/formularz-rejestracyjny

welconomy-male-logo


Opublikowano: 26.05.2022 11:30
Poprawiono: 26.05.2022 09:36
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: