Pomiń nawigację

7 czerwca 2022 r.

Webinarium „Nowe postępowanie o zatwierdzenie układu”

Punkt Informacyjny SWO w Poznaniu przygotował webinarium „Nowe postępowanie o zatwierdzenie układu” poświęcone tematyce związanej z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego o restrukturyzacji i upadłości - tzw. Dyrektywą II szansy.

 

Postępowanie o zatwierdzenie układu jest odpowiedzią na cieszące się popularnością uproszczone postępowania restrukturyzacyjne (tzw. postępowanie covidowe) oraz konieczność wdrożenia postanowień Dyrektywy UE ws. ram restrukturyzacji zapobiegawczej.

Poruszono najistotniejsze zagadnienia związane z procesem restrukturyzacji firmy, np. kiedy przedsiębiorca może, a kiedy powinien wdrożyć proces restrukturyzacji, czy restrukturyzacja pozasądowa zwalnia z odpowiedzialności za długi przedsiębiorstwa oraz jaką ochronę przeciwegzekucyjną otrzyma przedsiębiorca po wszczęciu postępowania.

Prelegenci, Radca Prawny Marta Łużyńska oraz dr Patryk Filipiak z Kancelarii FILIPIAK BABICZ LEGAL sp.k., wyjaśnili jak przebiega proces restrukturyzacji pozasądowej, ile może potrwać oraz poruszyli bardzo istotny dla przedsiębiorców temat kosztów wdrożenia działań naprawczych.

Prowadzący przedstawili również niezwykle ważną rolę doradcy restrukturyzacyjnego, wyjaśnili czym kierować się przy jego wyborze oraz jakie wsparcie otrzyma przedsiębiorca od nadzorcy układu.

Wszystkich przedsiębiorców, którzy doświadczają okresowych trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej, borykających się z opóźnieniem w regulowaniu wymagalnych zobowiązań, zachęcamy do udziału w projekcie „System wczesnego ostrzegania MMŚP w okresowych trudnościach (SWO)”, który oferuje wsparcie w formie finansowania kosztów usług szkoleniowych, doradczych i mentoringowych.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej projektu SWO lub kontaktu z Punktem Informacyjnym SWO w Poznaniu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Opublikowano: 07.06.2022 16:57
Poprawiono: 08.06.2022 17:17
Modyfikujący: Paweł Skowera
Udostępniający: marek_rzewuski
Autor dokumentów: