Pomiń nawigację

15 czerwca 2022

Treści i usługi cyfrowe – nowe obowiązki dla przedsiębiorców. Zobacz nagranie z webinarium

Udostępnij

Przygotuj się na nadchodzące zmiany w zakresie obowiązków przedsiębiorcy dotyczących usług i treści cyfrowych i zobacz jak w związku z nowymi dyrektywami unijnymi – cyfrową, towarową i omnibus – zwiększyła się ochrona konsumentów. Wyżyj wymienione kwestie poruszono podczas webinarium „Treści i usługi cyfrowe – nowe obowiązki dla przedsiębiorców”, które odbyło się 7 czerwca 2022 r. w ramach projektu sieci Enterprise Europe Network świadczącej bezpłatne usługi na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych wejściem na zagraniczne rynki  –  więcej informacji tutaj.

W programie webinarium m.in.:

  • Dyrektywy cyfrowa, towarowa oraz dyrektywa Omnibus – nowy ład dla konsumentów?
  • Definicje pojęć: treści cyfrowe, usługi cyfrowe, umowa o dostarczanie treści cyfrowych lub usług cyfrowych, towary z elementami cyfrowymi oraz praktyczne przykłady.
  • Obowiązki przedsiębiorcy związane z dostarczaniem treści cyfrowych lub usług cyfrowych.
  • Obowiązki przedsiębiorcy związane ze sprzedażą towarów z elementami cyfrowymi.
  • Środki ochrony prawnej przysługujące konsumentowi w przypadku umów dostarczania treści lub usług cyfrowych i umów sprzedaży towarów z elementami cyfrowymi.
  • Nowe obowiązki przedsiębiorców związane z podawaniem cen.
  • Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące internetowych platform handlowych.

Prezentacja i program webinarium dostępne w załączniku poniżej na stronie.

Webinarium poprowadzili r.pr. Marta Czeladzka i adw. Grzegorz Leśniewski specjalizujący się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych, e-commerce, cloud computingu, własności intelektualnej, prawie gospodarczym, M&A oraz prawie ochrony konsumentów.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zapraszamy do zapoznania z innymi bezpłatnymi materiałami dotyczącymi gospodarki cyfrowej:

 Zapraszamy również do obejrzenia innych webinariów zrealizowanych w ramach ośrodka Enterprise Europe Network oraz projektu Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Więcej...

Pliki do pobrania

Zobacz więcej podobnych artykułów