Pomiń nawigację

29 czerwca 2022 r.

Gala XXIV Konkursu Polski Produkt Przyszłości już 5 lipca

We wtorek 5 lipca 2022 r. o godz. 19 w Ufficio Primo w Warszawie odbędzie się gala finałowa XXIV edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości. W trakcie wydarzenia organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) poznamy laureatów prestiżowego konkursu na najbardziej innowacyjne produkty i nowatorskie technologie.

Konkurs Polski Produkt Przyszłości od 24 lat promuje i wspiera rozwój innowacyjnych produktów i technologii opracowywanych w naszym kraju. Biorą w nim udział utalentowani rodzimi naukowcy, inżynierowie i przedsiębiorcy, będący twórcami najbardziej innowacyjnych i odpowiadających na potrzeby współczesnego świata rozwiązań. Organizatorami konkursu są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), a partnerami Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Patronat nad konkursem objęło również Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Do XXIV edycji konkursu zgłoszono 163 projekty z takich dziedzin jak informatyka, elektronika, medycyna czy biotechnologia. Kapituła dokonała wyboru najlepszych z nich. Laureatów poznamy już 5 lipca podczas gali finałowej, która odbędzie się w Ufficio Primo w Warszawie.

Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: Produkt przyszłości przedsiębiorcy, Produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz Wspólny produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedsiębiorcy. Przewidziane są również wyróżnienia, a także nagrody specjalne. Zdobywcy nagród głównych otrzymają po 100 tys. zł, a wyróżnieni – po 25 tys. zł.

Konkurs jest współfinansowany z UE z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w ramach projektu 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów – INNO LAB.

Wydarzenie będzie można obejrzeć poprzez darmową transmisję online na stronie PARP: www.parp.gov.pl/galappp

Więcej informacji o konkursie. 

Serdecznie zapraszamy!

Logotyp Polski Produkt Przyszłości

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 29.06.2022 18:53
Poprawiono: 30.06.2022 09:43
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: