Pomiń nawigację

22 września 2022 r.

Przedstawiciele EBOR rozmawiali z PARP o programie wsparcia dla ukraińskich MŚP i uchodźców

14 września 2022 r. Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości odwiedziła delegacja Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Głównym celem wizyty było omówienie możliwych sposobów wspólnego działania na rzecz wsparcia uchodźców i ukraińskich MŚP planujących relokację do Polski.  

Program zainicjowany przez EBOR jest odpowiedzą na kryzys migracyjny wywołany rosyjską agresją i koncentruje się na zapewnieniu wsparcia w zakresie pomocy finansowej, podwyższenia kwalifikacji uchodźców i tworzenia miejsc pracy dla nich, a także wsparcia dla przedsiębiorstw relokowanych z Ukrainy.

Inicjatywa EBOR będzie wdrażana w krajach, które przyjmują najwięcej uchodźców z Ukrainy –  m.in. w Polsce. Główne cele programu to zwiększenie możliwości ich zatrudnienia, wypełnienie luk na rynku pracy w sektorze prywatnym oraz wspieranie przedsiębiorczości jako katalizatora integracji społecznej uchodźców.

Z ramienia PARP w spotkaniu wzięli udział Dyrektor Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości Michał Polański oraz Helena Diagilewa, która odpowiada za projekty związane z Ukrainą.


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 22.09.2022 18:35
Poprawiono: 23.09.2022 09:49
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: