Pomiń nawigację

29 września 2022 r.

Oslo Innovation Week: Fundusze Norweskie wspierają kontakty biznesowe między polskimi a norweskimi firmami

27 września 2022 r. podczas „Oslo Innovation Week 2022” PARP wraz z Innovation Norway współorganizowała wydarzenie "Networking Event with Businesses in Europe and Oslo Innovation Week" skierowane do polskich i norweskich przedsiębiorców, startupów oraz instytucji otoczenia biznesu oferujących innowacyjne rozwiązania z zakresu zielonych i błękitnych technologii oraz wspierających jakość życia.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 100 uczestników z 6 krajów zaangażowanych w realizację programów finansowanych z funduszy norweskich i EOG, w tym ponad 40 przedstawicieli polskich firm korzystających m.in. ze wsparcia na rozwój współpracy, dzięki któremu mogli rozliczyć koszty misji gospodarczej w Norwegii. Przedstawiciele 3 polskich firm mieli okazję zaprezentować swój biznes i produkty w sesji 3-minutowych pitchów.

Bezpośrednio po seminarium odbyły się m.in. polsko-norweskie spotkania biznesowe firm zainteresowanych dwustronną współpracą.

– Oslo Innovation Norway to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń biznesowych w Norwegii. Dla wielu firm, planujących ekspansję w Norwegii, Skandynawii i w Europie Północnej stanowi arenę pozyskania informacji o rynku i nawiązania pierwszych kontaktów, które mają potencjał do rozwoju dalszej współpracy biznesowej – mówi Justyna Kizlich z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wkrótce polskie podmioty reprezentujące branżę ochrony środowiska będą mogły skorzystać z możliwości nawiązania współpracy z firmami norweskimi podczas targów Poleco w Poznaniu. PARP zorganizuje dla nich seminarium i business mixer już 20 października na terenie Poznań Congress Center w bezpośrednim sąsiedztwie targów. To wydarzenie, jak również wstęp na targi będą bezpłatne dzięki wsparciu z Funduszy Norweskich.

Sala ze sceną. Zgromadzenie ludzi przysłuchują się przemówieniu

Ujęcie na drewniany blat przy którym stoi młoda kobieta


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 29.09.2022 11:11
Poprawiono: 29.09.2022 10:07
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: