Pomiń nawigację

10 października 2022

Nowy kurs Akademii PARP: „Wystąpienia publiczne”

Udostępnij

Publiczne przemawianie często wywołuje u nas stres i liczne obawy. Nerwy pojawiają się szczególnie wtedy, kiedy chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony oraz obawiamy się opinii innych – przecież rzucamy na szalę nasz wizerunek. Wiele osób uważa, że aby swobodnie występować na forum trzeba mieć do tego talent. Czy aby na pewno? Umiejętność występowania publicznego wiąże się z regularną pracą i treningiem. Jak więc zostać dobrym mówcą? Co robić, aby pozbyć się tremy? W jaki sposób wzbudzić zainteresowanie naszych odbiorców i sprawić, by inni nas słuchali?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w bepłatnym kursie online Akademii PARP – „Wystąpienia publiczne”.

Bohaterami kursu są Adam i Kasia Kawińscy – małżeństwo prowadzące kawowy biznes. Kilka lat temu zaczynali od własnej kawiarni, która szybko stała się bardzo modnym miejscem w ich mieście. Aktualnie prowadzą sieć kawiarni w całej Polsce i związany z nią biznes: sprzedaż najwyższej jakości ziaren, obsługę imprez (konferencje, targi, festiwale), dostawę kawy do miejsc pracy.

Ogromny sukces postawił ich przed wieloma wyzwaniami w kwestii publicznego występowania i szeroko pojętej komunikacji z ludźmi. W przypadku Adama, jako zapaleńca w temacie, na początku były to prelekcje o kawie w ich kawiarni i wystąpienia na branżowych imprezach. Kasia, jako menedżerka, stanęła przed wyzwaniem licznych rozmów z klientami i partnerami – zarówno face to face, jak i online. Oboje mieli ogromną wiedzę, ale nie byli urodzonymi mówcami. By się nimi stać musieli się wiele nauczyć i pokonać swoje ograniczenia.

Prześledź drogę Adama i Kasi, aby wystąpienia publiczne nie miały przed Tobą żadnych tajemnic.

Dzięki udziałowi w kursie „Wystąpienia publiczne”:

  • nauczysz się tworzenia struktury prezentacji,
  • poznasz metody wzmacniania komunikatów werbalnych poprzez mowę ciała i ton głosu,
  • dowiesz się, jak moderować webinaria/wideokonferencje w trakcie ich trwania,
  • nauczysz się zarządzania procesami grupowymi podczas prezentacji,
  • poznasz efektywne sposoby angażowania uczestników prezentacji w zadania i ćwiczenia,
  • zaznajomisz się ze skutecznymi technikami radzenia sobie z tremą.

Kurs „Wystąpienia publiczne” został opublikowany 10 października na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat nowego kursu znajdziesz tutaj.

Do końca 2022 roku na stronie Akademii PARP pojawi się jeszcze 7 kursów e-learningowych. Pełną rozpiskę kursów, które zostaną opublikowane w tym roku znajdziesz w podanym artykule.

Nie przegap nowości, wejdź na stronę główną Akademii PARP i zapisz się już dziś na wybrane kursy e-learningowe!

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie bezpłatna. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów