Pomiń nawigację

17 października 2022

Nowy kurs Akademii PARP „Profesjonalny sekretariat” już dostępny!

Udostępnij

Większość przedsiębiorstw posiada w swoich strukturach organizacyjnych sekretariat, czyli miejsce pracy przeznaczone dla osób odpowiedzialnych za zajmowanie się bieżącymi sprawami administracyjnymi firmy. Pracownik sekretariatu jest pewnego rodzaju wizytówką przedsiębiorstwa – ma on bezpośredni kontakt z kontrahentami i klientami, umawia spotkania i często jest pierwszą osobą kontaktową. Zakres jego obowiązków jest bardzo szeroki, do jego zadań należy m.in. prowadzenie kalendarza przełożonego, rejestr korespondencji wychodzącej oraz przychodzącej, a także dbanie o prawidłowy obieg dokumentów w firmie. Czym jeszcze zajmuje się pracownik sekretariatu? Jaką rolę w organizacji pełni sekretariat? Jak zorganizować pracę na stanowisku sekretarki/-rza, aby była ona jak najbardziej efektywna?

Jeśli jesteś zainteresowany budowaniem profesjonalnego wizerunku firmy na stanowisku pracownika sekretariatu i chcesz poznać odpowiedzi na wyżej wymienione pytania, weź udział w nowym, bezpłatnym kursie online Akademii PARP: „Profesjonalny sekretariat”.

Zawarta w kursie fabuła oparta jest o losy trzech postaci: asystentki Agnieszki (która powróciła niedawno do pracy po urlopie macierzyńskim), recepcjonisty Oskara (studenta ostatniego roku administracji) oraz sekretarki Jagody (55-latki, która prowadzi sekretariat od 30 lat, czyli od początku istnienia firmy).

Zarząd organizacji, gdzie pracują bohaterowie, w trosce o wizerunek i jakość świadczonych usług postanawia wysłać ich na kurs profesjonalnego prowadzenia sekretariatu. Agnieszka, Oskar i Jagoda uczą się nie tylko podczas zajęć. Z racji odmiennych doświadczeń życiowych, zainteresowań, wykształcenia czy przynależności do innych generacji pokoleniowych wymieniają się wiedzą, a ich codzienna współpraca jest konstruktywna i inspirująca. Migawki z życia serca firmy, jakim w każdym przedsiębiorstwie jest sekretariat, są wciągające jak dobry serial.

Dzięki udziałowi w kursie „Profesjonalny sekretariat” dowiesz się:

  • jakie funkcje w organizacji pełni sekretariat,
  • jak zorganizować pracę sekretariatu, aby była efektywna,
  • na czym polega profesjonalne przyjęcie interesantów,
  • jak komunikować się z interesantami za pomocą poczty tradycyjnej, elektronicznej oraz przez telefon,
  • w jaki sposób realizować główne obowiązki pracownika sekretariatu.

Kurs „Profesjonalny sekretariat” został opublikowany 17 października na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat nowego kursu znajdziesz tutaj.

Do końca 2022 roku na stronie Akademii PARP pojawi się jeszcze 6 kursów e-learningowych. Pełną rozpiskę kursów, które zostaną opublikowane w tym roku znajdziesz w podanym artykule.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będą pojawiały się aktualności informujące o datach uruchomienia przyszłych kursów – wejdź na stronę główną Akademii PARP i zapisz się już dziś na wybrane kursy e-learningowe!

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie bezpłatna. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów