Pomiń nawigację

18 października 2022 r.

Konferencja o możliwościach ekspansji polskich firm i wsparcia odbudowy Ukrainy

 „Możliwości ekspansji na rynki zagraniczne, w tym w ramach wsparcia organizacji międzynarodowych dla Ukrainy” to tytuł konferencji, jaką 8 listopada 2022 roku w poznańskim Collegium luridicum Novum zorganizują Biuro Regionalne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Poznaniu, Wielkopolska Grupa Prawnicza, Ministerstwo Rozwoju i  Technologii oraz UAM. Wstęp na konferencję jest, po uprzednim zarejestrowaniu, bezpłatny. Uczestnicy będą mogli nabyć cenną wiedzę oraz wesprzeć akcję charytatywną na rzecz Ukrainy.

Celem konferencji jest pokazanie przedsiębiorcom nowych i nieoczywistych zagranicznych rynków zbytu. Takich jak chociażby Organizacja Narodów Zjednoczonych czy Bank Światowy, które z kolei bardzo mocno angażują się w pomoc i odbudowę Ukrainy. Wartość tych rynków szacowana jest na kwotę ok. 50 miliardów dolarów. Tematyka konferencji jest jednak szersza i obejmuje również zamówienia w ramach NATO, czy armii amerykańskiej (stacjonującej w bazach w Polsce). W trakcie konferencji prelegenci będą mówić również o narzędziach i instrumentach prawnych, chociażby takich jak możliwość waloryzacji zawartych kontraktów, które mogą pomóc firmom w dobie kryzysu gospodarczego.

Prelekcje merytoryczne w ramach konferencji wygłoszą eksperci Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Wielkopolskiej Grupy Prawniczej, a także Banku Światowego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Podczas konferencji prowadzona będzie także zbiórka środków na rzecz Fundacji „Kaganek”, która na dużą skalę organizuje pomoc dla pogrążonej wojną Ukrainy. Zorganizowała ona już wiele transportów pomocy humanitarnej, której odbiorcą jest „Caritas Spes” Archidiecezji Lwowskiej. Dystrybuuje on otrzymane dary w głąb kraju, m.in. do Charkowa, Zaporoża i Krzywego Rogu.

Konferencja odbędzie się w Collegium luridicum Novum przy alei Niepodległości 53 w Poznaniu. Program i formularz rejestracyjny są dostępne na stronie https://zzp.wgpr.pl/konferencja/.

Inicjatorami konferencji są Wielkopolska Grupa Prawnicza i Biuro Regionalne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Poznaniu.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 18.10.2022 17:16
Poprawiono: 20.10.2022 11:15
Modyfikujący: marek_rzewuski
Udostępniający: marek_rzewuski
Autor dokumentów: