Pomiń nawigację

14 listopada 2022

Nowy kurs Akademii PARP: ,,Spółka akcyjna”

Udostępnij

Nowy kurs Akademii PARP pt. ,,Spółka akcyjna” jest już dostępny! Zagadnienia poruszone w kursie mogą być interesujące zarówno dla przedsiębiorców myślących o rozwoju prowadzonej działalności gospodarczej, jak też dla osób, które dopiero planują ją rozpocząć. Spółka akcyjna jest zaliczana do spółek kapitałowych i stanowi najbardziej złożoną formę prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Kurs składa się z 5 rozdziałów. Jest skonstruowany tak, aby uczestnik w prosty i ciekawy sposób mógł przyswoić najważniejsze informacje na temat omawianego zagadnienia. Każdy rozdział kończy się krótkim testem dającym możliwość sprawdzenia i utrwalenia swojej wiedzy.

Fabułę kursu oparto na historii Agaty – radczyni prawnej, która specjalizuje się w dziedzinie spółek akcyjnych i prowadzi własną kancelarię. Agata stale poszerza wiedzę w interesującej ją dziedzinie m.in. poprzez częste dyskusje ze współpracownikami oraz przyjaciółmi z kręgu prawniczego. Jako osoba otwarta i komunikatywna dzieli się zdobytymi informacjami podczas gościnnych występów w programach radiowych i telewizyjnych, a także w internecie prowadząc bloga/Instagrama o tematyce spółek.

Na podstawie historii Agaty dowiesz się m.in.:

  • dla kogo przeznaczona jest spółka akcyjna;
  • o czym warto pamiętać przy jej zakładaniu;
  • czym jest spółka publiczna i czym różni się od zwykłej spółki akcyjnej;
  • czym są akcje;
  • jakie obowiązki i prawa mają akcjonariusze;
  • czy i jaką odpowiedzialność ponoszą członkowie organów spółki;
  • w jaki sposób zakończyć działalność spółki.

Odwiedź podstronę nowego kursu pt. „Spółka akcyjna”, aby dowiedzieć się więcej – kliknij tutaj.

Do końca 2022 roku na stronie Akademii PARP pojawią się jeszcze 3 kursy e-learningowe:Profesjonalny sekretariat cz. II.”, „Savoir-vivre w biznesie” oraz Employer Branding”.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będą pojawiały się aktualności informujące o datach uruchomienia przyszłych kursów. Wejdź na stronę główną Akademii PARP i zapisz się już dziś na wybrane kursy e-learningowe!

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie bezpłatna. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów