Pomiń nawigację

22 listopada 2022 r.

Polskie i norweskie firmy nawiązują współpracę biznesową w kwestii bezpieczeństwa energetycznego

22 listopada 2022 r. podczas  12 edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach odbyło się wydarzenie pn. „Zielone technologie dla bezpieczeństwa energetycznego”, którego celem było przedstawienie istoty bezpieczeństwa energetycznego w ujęciu ekonomicznym i społecznym w Polsce i Norwegii. Ponadto skupiono się także na czynnikach wpływających na jego poziom. W seminarium jak i połączonymi z nim spotkaniach polsko-norweskich, wzięło udział 58 osób reprezentujących 39 firm z Polski oraz 11 z Norwegii.

nor_2

- Tego typu inicjatywy są niezmiernie ważne dla polskiej i norweskiej gospodarki - mówi Artur Janusz z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. - W ostatnich latach zagadnienie bezpieczeństwa energetycznego cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to bowiem główny temat licznych spotkań, debat oraz konferencji naukowych w Polsce i zagranicą. Niemniej jednak pojęcie to można rozpatrywać na wielu płaszczyznach. I właśnie tutaj w Katowicach omawialiśmy je w ujęciu polsko-norweskim. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo energetyczne stanowi podstawę rozwoju społeczeństwa i dlatego tak ważne jest pogłębianie tej wiedzy – kwituje Artur Janusz.

nor_3

Wydarzenie pn. „Zielone technologie dla bezpieczeństwa energetycznego”, to nie tylko prelekcje wygłaszane przez znakomitych badaczy z Polski i Norwegii to także niepowtarzana możliwość do nawiązania partnerstw biznesowych miedzy tymi dwoma krajami.

nor_4

- Polscy i norwescy przedsiębiorcy, startupy oraz wszelkie instytucje otoczenia biznesu związane z energią odnawialną, bezpieczeństwem energetycznym, elektroenergetyką, elektromobilnością czy technologiami słonecznymi, wiatrowymi, itp. miały szansę właśnie takie partnerstwa ustanowić dzięki Funduszom Norweskim – dodaje Justyna Kizlich z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 22.11.2022 14:47
Poprawiono: 22.11.2022 14:59
Modyfikujący: Paweł Sikorski
Udostępniający: Paweł Sikorski
Autor dokumentów: