Pomiń nawigację

9 grudnia 2022

Nowe webinarium „Biznes na zakręcie. Jak może pomóc doradca restrukturyzacyjny?”

Udostępnij

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Punkt Informacyjny SWO w Poznaniu już 14 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 zapraszają na webinarium „Biznes na zakręcie. Jak może pomóc doradca restrukturyzacyjny?” poświęcone tematyce związanej z pomocą prawną w przypadku pierwszych objawów pogarszającej się sytuacji finansowej, niewypłacalności lub zagrożenia niewypłacalnością, gdy zajdzie potrzeba wsparcia w kontaktach z wierzycielami i kiedy ważne są ochrona majątku i restrukturyzacja biznesu.

Prowadzenie firmy nie jest proste. Zadłużenie dotyka wielu firm, to norma w biznesie. Jednak to jeden z trudniejszych sprawdzianów dla przedsiębiorcy, ale ten sprawdzian można zdać z wyróżnieniem. Potrzebna jest odpowiednia strategia, którą można opracować z doradcą restrukturyzacyjnym.

Ryzyko utraty płynności finansowej lub całkowita utrata zdolności do spłaty zobowiązań, to bardzo poważny sygnał ostrzegawczy. Szybka reakcja ze strony przedsiębiorcy lub zarządu jest niezbędna. Dzięki temu jest szansa na wyciągniecie Twojej firmy z kłopotów!

Webinar adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców zauważających pierwsze objawy pogarszającej się sytuacji finansowej, borykających się z opóźnieniem w regulowaniu wymagalnych zobowiązań, nieterminowym spływem należności od kontrahentów lub brakiem możliwości pozyskania nowego finansowania a także do wszystkich osób zainteresowanych tematyką procesu restrukturyzacji w firmie.

Prowadzący spotkanie odpowie na szereg praktycznych pytań nurtujących przedsiębiorców:

  • Doradca restrukturyzacyjny – kto to jest i w czym może pomóc?
  • Na jaką ochronę interesów firmy można liczyć przy wsparciu doradcy restrukturyzacyjnego?
  • Czy utrata płynności finansowej to prosta droga do upadłości?
  • Jakie możliwości i jakie narzędzia prawne umożliwią firmie wyjście z trudnej sytuacji?
  • Gdzie szukać pomocy w przypadku okresowych trudności finansowych?

Zapisz się już dzisiaj!

Jednocześnie przypominamy, że w ramach Punktu Informacyjnego funkcjonuje dyżur eksperta - doradcy restrukturyzacyjnego w każdy piątek w godzinach 14.00-17.00 pod numerem telefonu 880 524 995

Zapraszamy!

Zobacz więcej podobnych artykułów