Pomiń nawigację

28 lutego 2023 r.

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – ścieżka SMART. Seminarium w Łodzi, 10 marca

Regionalny Ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości im. Prof. Jerzego Dietla we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na seminarium pn. Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – ścieżka SMART, które odbędzie się 10 marca o godz. 11:00 w siedzibie Fundacji przy ul. Piotrkowskiej 86 w Łodzi.

W programie:

  1. Ogólna informacja o ścieżce SMART – jeden projekt – siedem modułów
  2. Na co można uzyskać wsparcie – zakres modułów, wydatki kwalifikowane
  3. System oceny projektów – rodzaje kryteriów i zasady oceny
  4. Kryteria wspólne dla projektu i kryteria rankingujące
  5. Kryteria specyficzne dla modułów
  6. Wniosek o dofinansowanie – na co zwrócić uwagę
  7. Sesja pytań i odpowiedzi

Seminarium poprowadzi Mariola Misztak-Kowalska – Zastępca dyrektora Departamentu Wdrożeń Innowacji w Przedsiębiorstwach w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Z tematyką funduszy europejskich przeznaczonych na wsparcie polskiej przedsiębiorczości związana od 1995 roku, kiedy w Krajowej Izbie Gospodarczej zajmowała się wdrażaniem projektu wspierania regionalnych izb gospodarczych finansowanego z programu przedakcesyjnego PHARE. Od 1997 roku w Polskiej Fundacji Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw (poprzednik prawny Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości) odpowiadała za realizację działań rozwijających przedsiębiorczość oraz koordynację współpracy i zapewnienia standardów funkcjonowania sieci instytucji dostarczającymi usług dla przedsiębiorców (Krajowy System Usług dla MSP), w tym punktów konsultacyjnych, funduszy pożyczkowych i poręczeniowych w Polsce.

Od 2016 roku zaangażowana w realizację instrumentów bezpośrednio wspierających przedsiębiorców we wdrażaniu prac B+R, innowacji, internacjonalizacji, wzornictwa w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój oraz Polska Wschodnia. Od 2021 roku uczestniczy w przygotowaniu wdrażania programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), w szczególności Ścieżki SMART. Absolwentka Politechniki Warszawskiej –  mgr inżynier organizacji i zarządzania przemysłem – oraz Uniwersytetu Warszawskiego – podyplomowe studium administracji.

Udział bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu online

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 28.02.2023 17:19
Poprawiono: 28.02.2023 16:30
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: