Pomiń nawigację

23 marca 2023 r.

Zapraszamy przedsiębiorców na dyżur eksperta w Białymstoku

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców na dyżur eksperta w Białymstoku. 27 marca w godzinach od 12.00 do 16.00 w siedzibie Fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych przedstawiciel PARP będzie informował, w jaki sposób instytucja ta wychodzi naprzeciw firmom w okresowych trudnościach, co ma im do zaoferowanie w obecnym czasie, a także o całym katalogu  instrumentów Polityki Nowej Szansy 2.0.

 

Ostatnie kilkanaście miesięcy to trudny czas dla przedsiębiorców, których dotykają rosnące koszty zarządzania własnym, często rodzinnym biznesem. Pandemia koronawirusa, działania wojenne w Ukrainie, związana z nimi inflacja oraz gwałtowny wzrost opłat za media (spowodowany także niespodziewanym i niekontrolowanym wzrostem cen surowców), z pewnością nie pomagają w regulowaniu bieżących zobowiązań i w dopinaniu budżetów. Na szczęście jednak zarówno Polska, jak i cała Unia Europejska dostrzega ryzyko tego rodzaju problemów, konstruując i wdrażając w życie wiele programów i rozwiązań prawnych. Ich idea jest taka, by wspomagać podmioty gospodarcze już na etapie pierwszych trudności, zapobiegając poważniejszym konsekwencjom kryzysu.

 

Rozwiązania wdrażane w związku z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) numer 2019/1023 w sprawie ram restrukturyzacji zapobiegawczej, umorzenia długów i zakazów prowadzenia działalności oraz w sprawie środków zwiększających skuteczność postępowań dotyczących restrukturyzacji, niewypłacalności i umorzenia długów tzw. Dyrektywa Drugiej Szansy są sposobem na przetrwanie trudnego okresu przez przedsiębiorstwa zmagające się z przejściowymi trudnościami gospodarczymi. W przypadku konieczności likwidacji firmy umożliwiają przeprowadzenie procesu w sposób możliwie sprawny, szybki i jak najmniej bolesny dla przedsiębiorcy.

 

W ramach obowiązujących przepisów prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego oraz instrumentów Polityki Nowej Szansy 2.0. dostępnych jest wiele rozwiązań Dyrektywy wspierających polskie firmy w kryzysie. Ich sytuacji wychodzą też naprzeciw nabory do programów nie wymagających wkładu własnego, a także nowe rozwiązania wdrażane przez ustawodawcę i przez rząd.

 

Odpowiadające w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości za promocję instrumentów Polityki Nowej Szansy 2.0 Biuro Regionalne w Poznaniu zaprasza przedsiębiorców, a także inne osoby zainteresowane tematyką restrukturyzacji, upadłości oraz instrumentami wsparcia dla firm znajdujących się w  kryzysie, na dyżur  eksperta – pracownika PARP – 27 marca 2023 r. w Białymstoku przy ul. Lipowej 18/18 w godz. 12.00 - 16.00. Na konsultację można też umówić się pod numerem telefonu 508-278-872 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 23.03.2023 15:42
Poprawiono: 28.04.2023 11:29
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: marek_rzewuski
Autor dokumentów: