Pomiń nawigację

5 czerwca 2023 r.

MŁODZI MAJĄ GŁOS, czyli FORUM GEN.PL jako przestrzeń do rozmów młodych o tym, co ważne

Już 9 czerwca br. na katowickim Muchowcu odbędzie się Forum GEN.PL pierwsze tego typu wydarzenie na skalę europejską, podczas którego młodzi ludzie przejmą stery i będą dyskutować na najważniejsze dla nich tematy. Debatom towarzyszyć będą także prowadzone przez uznanych ekspertów warsztaty.

Prelegenci, którzy kształcą i inspirują, czyli „WarsztaTY na czasie”

Forum GEN.PL to wydarzenie przygotowane przez młodych dla młodych, zaprojektowane tak, by rozwój łączył się z dobrą zabawą, wiedza doświadczonych ekspertów przenikała się z dyskusją  przedstawicieli młodego pokolenia. Wszystko po to, by stworzyć miejsce do dialogu i wzajemnej inspiracji.  Zaproszenie do podzielnia się swoją wiedzą i doświadczeniem przyjęli m.in. Tomasz Rożek, Jakub Wiech, dr Maciej Kawecki, Jarosław Królewski czy Tim Harford.

– Jak wykorzystać możliwości, które daje technologia? Jak zadbać o siebie i znaleźć sens życia? Jakie będą zawody przyszłości i jak znaleźć ciekawą i rozwijającą pracę? – to tylko kilka pytań, na które odpowiedzi będą szukać uczestnicy Forum GEN.PL – mówi Adam Zych, prezes fundacji Projekt PL, pomysłodawca wydarzenia. Dodaje: Wybór prelegentów nie był przypadkowy. Zależy nam na tym, by uczestnicy mogli skorzystać z doświadczenia tych, którzy osiągnęli już sukces i usłyszeli osoby zaangażowane społecznie. Dlatego przygotowaliśmy 10 warsztatów i 30 dyskusji, by każdy znalazł coś dla siebie.

Najważniejszy jest dialog, czyli „Debaty i rozmowy”

Uczestnicy będą mieli możliwość nie tylko wysłuchać prelekcji zaproszonych gości, wziąć udział w organizowanych przez nich warsztatach, ale mogą także porozmawiać z prelegentami, przedstawić im swoje pomysły i zainspirować się. 9 czerwca katowicki Muchowiec stanie się miejscem międzypokoleniowej debaty m.in. na tematy technologiczne, biznesowe, prawnicze, ekonomiczne, medialne czy polityczne. Poruszone zostaną również kwestie, takie jak: wellbeing, podróże, polityka miejska czy medytacja.

– Międzypokoleniowy dialog jest nie tylko możliwy, ale wręcz niezbędny do dobrego życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. By przedstawiciele różnych pokoleń mogli zrozumieć swoje racje oraz punkty widzenia, potrzebna jest otwartość. Chcemy umożliwić uczestnikom podzielenie się swoją wizją przyszłości, jednocześnie dając im szansę na czerpanie z bogatej wiedzy doświadczonych specjalistów – mówi Adam Zych. – Wiemy, że jest to możliwe tylko w atmosferze wzajemnego szacunku oraz zaufania i o taką zadbamy podczas wydarzenia – dodaje.


Forum GEN.PL będzie także dla młodych ludzi okazją do rozmów z rówieśnikami oraz do zdobycia cennych kontaktów biznesowych i osobistych, które mogą zaowocować w przyszłości wspólnymi projektami.

W wydarzeniu weźmie udział Kamil Gromulski z Departamentu Analiz i Strategii, PARP.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązują jednak zapisy.

Szczegóły na stronie: https://forumgen.pl

 

ludzie młodzi, napis widzimy się 9 czerwca na Muchowcu. Zarejestruj się na forumgen.pl. Dołącz do generacji przyszłości. Wstęp wolny.

Opublikowano: 05.06.2023 16:06
Poprawiono: 05.06.2023 14:07
Modyfikujący: marek_rzewuski
Udostępniający: marek_rzewuski
Autor dokumentów: