Pomiń nawigację

12 września 2023 r.

Konsultacje społeczne dokumentacji konkursowej: „Wsparcie firm w okresowych trudnościach”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) pełniąca rolę Instytucji Pośredniczącej dla Działania 01.03 Kadry nowoczesnej gospodarki w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) zaprasza do zgłaszania uwag do projektu Regulaminu wyboru projektów wraz z załącznikami w konkursie „Wsparcie firm w okresowych trudnościach”.

Przedmiotem (celem) planowanego naboru jest wybór i dofinansowanie projektów, których realizacja pozwoli na wspieranie dostosowania pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian, wspieranie aktywnego i zdrowego starzenia się oraz zdrowego i dobrze dostosowanego środowiska pracy, które uwzględnia zagrożenia dla zdrowia (cel szczegółowy działania FERS.01.03 Kadry nowoczesnej gospodarki).

Odbiorcami wsparcia są samozatrudnieni i przedsiębiorcy z sektora MŚP (delegujący do projektu swoich pracowników) którzy aktywnie wykonują swoją działalność gospodarczą, zarejestrowaną minimum 12 miesięcy przed dniem rozpoczęcia naboru do projektu, i znajdują się w okresowych trudnościach.

Podstawowym zadaniem Beneficjentów konkursu będzie udzielanie wsparcia samozatrudnionym i przedsiębiorcą z sektora MŚP w postaci diagnozy oraz usług szkoleniowo-doradczych świadczonych przez BUR.

Uwagi można zgłaszać w terminie od 12-09-2023 do 18-09-2023 r. w wersji elektronicznej, przesyłając wypełniony formularz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że konkurs zostanie ogłoszony pod warunkiem zaakceptowania kryteriów konkursu z załącznika nr 8 przez Komitet Monitorujący FERS.

Załączniki nr 8 nie podlega konsultacjom społecznym.

Załączniki do Regulaminu o nr 1a, b, c - 7 oraz 10 i 12 podlegają konsultacjom tylko w zakresie ich zgodności z dokumentami opracowanymi przez Instytucję Zarządzającą FERS, w szczególności z „Zasadami wyboru projektów w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027", „Zasadami finansowania Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego”.

Udzielając pomocy finansowej w ramach naboru PARP będzie działała na podstawie Rozporządzenia Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 25 maja 2023 r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (Dz.U. z 2023 r. poz. 1106).

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 12.09.2023 15:25
Poprawiono: 12.09.2023 13:27
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: