Pomiń nawigację

28 września 2023 r.

Oslo Innovation Week 2023: Fundusze Norweskie wspierają rozwój współpracy biznesowej pomiędzy Polską i Norwegią

27 września w ramach „Oslo Innovation Week 2023” Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości po raz kolejny współorganizowała z Innovation Norway wydarzenie, którego celem było rozszerzenie możliwości współpracy pomiędzy przedstawicielami biznesu z obydwu krajów.

Tegoroczna edycja “The Tipping Point Is Here: Meet Innovative Startups/Scaleups from Central/Southern Europe” była doskonałą okazją zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami, wpisującymi się w obszar „zielonych technologii”, które są m.in. rezultatem projektów współfinansowanych ze środków Mechanizmu Norweskiego.

Program wydarzenia obejmował:

  • prezentacje nt. ekosystemu startupowego i scale-upowego w Oslo oraz zastosowania sztucznej inteligencji w procesach rozwoju nowych produktów przez startupy,
  • sesję 17 pitchów biznesowych,
  • sesję networkingową.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 150 uczestników z Polski, Norwegii i 8 innych krajów zaangażowanych w realizację programów finansowanych z Funduszy Norweskich i EOG. Polskę reprezentowali przedstawiciele 10 firm i instytucji badawczych.

Przedstawicielka firmy Rabugino Sp. z o.o. – beneficjent Funduszy Norweskich –  zaprezentowała wózki wykonane z odpadowego plastiku, który dotąd zanieczyszczał morza i oceany, został wyłowiony i włączony w ponowny obieg. Produkt ten opracowano dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez PARP.

–  Wsparcie dla polskich uczestników podczas Oslo Innovation Week jest jednym z najważniejszych działań podejmowanych regularnie przez PARP. Z roku na rok coraz więcej firm jest zainteresowanych rynkiem norweskim i próbuje nawiązać wartościowe kontakty podczas tej imprezy – mówi Justyna Kizlich z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ponadto, jeszcze tej jesieni polskie podmioty reprezentujące branżę morską oraz branżę budowlaną będą mogły skorzystać z możliwości nawiązania współpracy z firmami norweskimi podczas wydarzeń organizowanych przez PARP i Innovation Norway na  targach Baltexpo 2023 w Gdańsku (11 października) oraz na targach Bygg Reis Deg 2023 w Lillestrøm w Norwegii (19 października). Obydwa wydarzenia odbędą się dzięki wsparciu z Funduszy Norweskich.

Ludzie siedzą w wąskiej sali i patrzą się w ekran projektora
Ludzie siedzą w wąskiej sali i patrzą się w ekran projektora
Ludzie siedzą w wąskiej sali i patrzą się w ekran projektora
Opublikowano: 28.09.2023 10:44
Poprawiono: 28.09.2023 14:42
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: