Pomiń nawigację

19 października 2023 r.

Przedsiębiorcy z Polski i Norwegii nawiązują relacje biznesowe w obszarze ekologicznego budownictwa podczas targów Bygg Reis Deg

19 października br. podczas tegorocznej edycji największych targów budowlanych w Skandynawii Bygg Reis Deg w norweskim Lillestrom, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Innovation Norway zorganizowała seminarium i spotkania biznesowe pn. „Zrównoważone budownictwo w dobie wyzwań klimatycznych i społecznych”. Celem wydarzenia było umożliwienie uczestnikom z Polski i Norwegii poznania innowacji i rozwiązań od światowych liderów w dziedzinie zrównoważonego budownictwa o zerowej wartości netto oraz eco-designu.

W seminarium oraz połączonym z nim business mixerze skierowanym do polskich i norweskich przedsiębiorców udział wzięło 51 osób reprezentujących 23 firm z Polski oraz 18 podmiotów z Norwegii.

– Business mixer był doskonałą okazją do wymiany najnowszej wiedzy, zapoznania się z aktualnymi trendami oraz nawiązania polsko-norweskich partnerstw i stworzenia nowych możliwości biznesowych – mówi Artur Janusz z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.    

Z kolei podczas części seminaryjnej poruszono także takie tematy jak:

  • gospodarka o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym;
  • zielone technologie – szansą dla branży budowlanej;
  • wpływ standardów ESG na zmiany w regulacjach wymiany handlowej pomiędzy Polską a Norwegią.

Bygg Reis Deg to jedne z najważniejszych targów dla branży budowlanej. Co roku gromadzą 500 wystawców z całego świata i ponad 40 tysięcy odwiedzających.

Opublikowano: 19.10.2023 18:10
Poprawiono: 19.10.2023 16:14
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: