Pomiń nawigację

13 listopada 2023

Nowy kurs Akademii PARP: „Polityka cenowa przedsiębiorstwa”

Udostępnij

Jedną z kluczowych miar w działalności każdej firmy jest zysk. To on wyznacza kierunek jej rozwoju i leży u podstaw wielu strategicznych decyzji. Do kluczowych czynników decydujących o zysku zalicza się z m.in. odpowiednio prowadzoną politykę cenową, której najważniejszym celem jest ustalenie optymalnej ceny wytwarzanych przez firmę produktów.

Optymalnych czyli jakich? W najprostszych słowach takich, które jednocześnie będą akceptowalne przez klientów i pozwolą osiągać firmie zamierzone cele, w tym przede wszystkim wygenerować zysk.

O tym jakie czynniki wpływają na kształtowanie cen w firmie, czym jest różnicowanie cen, czy jak istotne są w tym wszystkim rabaty i promocje dowiecie się z najnowszego kursu Akademii PARP „Polityka cenowa przedsiębiorstwa”.

W kursie „Polityka cenowa przedsiębiorstwa” głównymi bohaterami są Wojciech oraz jego syn Bartosz, którzy założyli przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją i sprzedażą audiofilskich gramofonów. Firma, którą założyli powstała z miłości do muzyki, chęci odkrywania i pasji do tworzenia. Polityka cenowa przedsiębiorstwa Wojciecha i Bartosza jest dla nich bardzo ważna – kształtuje ich markę i świadczy o szlachetności wyrobów. Jak sami twierdzą „Tu trzeba być wirtuozem, nie ma miejsca na fałsz!”.

Realizując każdą z lekcji kursu będziesz mógł poznać przykłady odmiennego prowadzenia polityki cenowej. Główni bohaterowie będą spotykali się ze sprzedawcami płyt winylowych i organizatorami festiwali muzycznych – tym samym będą zderzali się z takimi pojęciami jak: promocja, wyprzedaż, programy lojalnościowe.

Dzięki udziałowi w kursie „Polityka cenowa przedsiębiorstwa” dowiesz się:

  • czym jest cena i jakie są jej funkcje,
  • co wziąć pod uwagę kształtując ceny w swojej firmie,
  • jakie są podstawowe podejścia do tworzenia cen.

Kurs został udostępniony 13 listopada 2023 roku na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Odwiedź podstronę nowego kursu, aby dowiedzieć się więcej – kliknij tutaj.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będziemy informować o premierach kolejnych kursów. Wejdź na stronę główną Akademii PARP i zapisz się już dziś na wybrane kursy e-learningowe! Nasza oferta jest całkowicie bezpłatna.

Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów